Konkurs „Bezpieczni w sieci” rozstrzygnięty !

Strona główna Aktualności

O autorze

Internauci zyskali skuteczne zabezpieczenie przed nieświadomym korzystaniem z sieci za pośrednictwem tzw. dialerów. Chodzi o programy instalowane na stronach www, a często bez wiedzy użytkownika przełączające modem z normalnego numeru dostępowego na dużo droższy. Program komputerowy "SS antydialer" pomoże im uniknąć tej pułapki. Program ten był najlepszy wśród 50 propozycji nadesłanych przez informatyków i programistów z całego kraju na konkurs "Bezpieczni w sieci". Wybrała go Kapituła reprezentująca organizatorów: TELEKOMUNIKACJĘ POLSKĄ, Radio ZET, portal Wirtualna Polska i magazyn komputerowy CHIP.

Autorzy zwycięskiej pracy, młodzi informatycy z Tarnowa Grzegorz Zieliński i Krzysztof Jeż deklarują, że podzielą między sobą 22 tys. zł nagrody. Prowadzą niewielką firmę informatyczną "Soft Story", przyjaźnią się od szkoły podstawowej. Opracowali wcześniej m.in. program uniemożliwiający dostęp dzieci do internetowych stron erotycznych.

"SS antydialer" jest łatwy i przyjazny w obsłudze. Pozwala na wybieranie i rozłączanie połączenia internetowego, wykrywa wszelkie próby połączenia na niedozwolone numery. Po wykryciu takiej próby można odrzucić połączenie, połączyć się albo dodać połączenie do listy dozwolonych. Zwycięski program otrzyma elektroniczny certyfikat Centrum Certyfikacji Signet.

Już niebawem program będzie dostępny w sieci, oczywiście bezpłatnie...

© dobreprogramy
s