reklama

Konkurs Google Code-in rozpoczęty

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google za pośrednictwem firmowego bloga ogłosił start konkursu Google Code-in. Jest on skierowany do młodych programistów i pasjonatów technologii, uczniów w wieku od 13 do 18 lat.

Google Code-in jest kontynuacją organizowanego dla studentów Google Summer of Code i ma na celu promocję projektów Open Source i idei wolnego oprogramowania. Na młodzież z technologicznym zacięciem czeka szereg zadań o różnorodnym stopniu trudności. Każdy, kto upora się chociaż z jednym zadaniem, otrzyma od Google certyfikat i koszulkę. Bardziej ambitni mogą walczyć o konkretne nagrody pieniężne. Rozwiązanie trzech zadań premiowane jest sumą 100 dolarów a maksymalnie jeden uczestnik może otrzymać 500 dolarów. Ponadto 10 osób, które po zakończeniu zmagań uzyskają największą liczbę punktów, zostaną zaproszone wraz z rodzinami do Mountain View w Kalifornii, gdzie mieści się siedziba Google. Oczywiście wszystkie koszty związane z pobytem i podróżą ponosi organizator.

Konkurs Google Code-in potrwa do 10 stycznia 2011 roku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama