r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Konkurs Google Code-in rozpoczęty

Strona główna Aktualności

Google za pośrednictwem firmowego bloga ogłosił start konkursu Google Code-in. Jest on skierowany do młodych programistów i pasjonatów technologii, uczniów w wieku od 13 do 18 lat.

Google Code-in jest kontynuacją organizowanego dla studentów Google Summer of Code i ma na celu promocję projektów Open Source i idei wolnego oprogramowania. Na młodzież z technologicznym zacięciem czeka szereg zadań o różnorodnym stopniu trudności. Każdy, kto upora się chociaż z jednym zadaniem, otrzyma od Google certyfikat i koszulkę. Bardziej ambitni mogą walczyć o konkretne nagrody pieniężne. Rozwiązanie trzech zadań premiowane jest sumą 100 dolarów a maksymalnie jeden uczestnik może otrzymać 500 dolarów. Ponadto 10 osób, które po zakończeniu zmagań uzyskają największą liczbę punktów, zostaną zaproszone wraz z rodzinami do Mountain View w Kalifornii, gdzie mieści się siedziba Google. Oczywiście wszystkie koszty związane z pobytem i podróżą ponosi organizator.

Konkurs Google Code-in potrwa do 10 stycznia 2011 roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.