r   e   k   l   a   m   a
reklama

Konsolokomputerek Piston na gwiazdkę, czy powalczy z PlayStation 4?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Żeby proroctwa Valve, iż ten rok należeć będzie do komputerów w salonie, mogły się ziścić, wypadałoby, aby choć jeden ze specjalnie zminiaturyzowanych modeli zadebiutował do gwiazdki — i taki jest plan z konsolą PC (jak mówią o niej twórcy) Piston. Ruszyła przedsprzedaż na zbudowane z modułów urządzenie. Ceny zaczynają się od tysiąca dolarów, ale do 17 marca obowiązuje upust 10%. W podobnym czasie pojawi się na rynku PS4, mocniejsze sprzętowo, za to w nieujawnionej jeszcze cenie. Na pewno nie będzie to jednak aż tyle, ile woła sobie już Xi3...

Co w środku? Czterordzeniowy procesor 3,2GHz AMD z rodziny Trinity, z GPU wywodzącym się z Radeonów linii 7000 (384 procesory strumieniowe), 8GB pamięci DDR3 i dysk SSD przynajmniej 128GB (256 oraz 512 za dopłatą). Głównym atutem rozwiązania jest możliwość wymiany podzespołów. Na konsolę składają się trzy płytki z układami, które w razie potrzeby wymienimy na coś lepszego. Do tego dochodzi opcja wizualnego dopasowywania obudowy (włącznie z laserowym grawerem), no a całość jest nie większa od sporych rozmiarów pomarańczy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii