Kontrola rodzicielska w Windows Live

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft rozpoczął publiczną betę programu służącego do kontroli rodzicielskiej. Nosi on długą, nawet jak na Windows Live, nazwę Windows Live OneCare Family Safety.

Aplikacja działa w trzech obszarach. Pierwszy z nich to filtrowanie przeglądanych stron internetowych. Po wpisaniu adresu internetowego do przeglądarki jest on wysyłany do Microsoftu w celu sprawdzenia, czy dana strona nie zawiera niedozwolonych treści. Jeśli adres jest w bazie Microsoftu, odpowiedź jest natychmiast zwracana. W przeciwnym wypadku odpowiedź przychodzi z niewielkim opóźnieniem wynikającym z konieczności przeskanowania strony. Ponieważ przechwytywany jest cały ruch HTTP nie ma znaczenia jaka przeglądarka jest używana. Family Safety oferuje także filtrowanie wyników zwracanych przez wyszukiwarkę MSN Search. Ponadto program tworzy raporty zawierające listę odwiedzonych stron.

Microsoft podkreśla, że współpracował z wieloma ekspertami aby ocenić jakie treści są odpowiednie dla danych grup wiekowych. Ponadto uczynił aplikację w znacznym stopniu konfigurowalną pozwalając rodzicom dokładnie określić co ma być blokowane a co nie. Gdy zostanie zablokowana strona, która nie powinna być blokowana rodzic, o ile jest w pobliżu, może ją szybko odblokować wpisując hasło. W przeciwnym wypadku prośba o odblokowanie jest wysyłana e-mailem.

Wydanie Windows Live OneCare Family Safety jest planowane pod koniec roku.

© dobreprogramy
s