r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kontrowersje wokół testów W3C

Strona główna Aktualności

Pojawiły się kontrowersje wokół statystyk organizacji W3C dotyczących zgodności przeglądarek ze standardem HTML5. Najlepiej wypadła w nich przeglądarka Internet Explorer 9.

Według testów przedstawionych przez W3C najbardziej zgodną przeglądarką z HTML5 jest IE 9 w wersji Platform Preview 6, najgorzej wypadła zaś Safari firmy Apple. Po opublikowaniu statystyk pojawiły się jednak zastrzeżenia wśród członków W3C. Anne van Kesteren z Opery stwierdził, że wyniki testów są niekompletne, a ich publikację uznała za wyjątkowo niemądrą. Maciej Stachowiak z Apple pytał, dlaczego wszystkie przeglądarki poza Safari biorące udział w testach, były w wersjach niestabilnych. Z krytyką zgodził się także Google, którego przeglądarka znalazła się na drugim miejscu w teście. Zdaniem twórcy Chrome mechanizm testów jest jeszcze niegotowy i nie powinno się go wykorzystywać.

Jak poinformował inny członek W3C testy zostały opublikowane... przypadkowo. Nie potrafiono też wytłumaczyć, dlaczego w statystykach uwzględniono różne wydania przeglądarek. Strona W3C z testem została zaktualizowana o informację Test HTML5 jest jeszcze w budowie. Mleko jednak zostało rozlane. Statystyki zostały już wykorzystane między innymi przez Microsoft do promocji najnowszej wersji przeglądarki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.