Kontrowersyjna funkcja Binga

Strona główna Aktualności

O autorze

Bing - nowa wyszukiwarka Microsoftu, posiada bardzo ciekawą funkcję wyszukiwania plików wideo. Na stronie z wynikami dostępne są miniaturki filmów i wystarczy najechać na miniaturkę kursorem aby film został odtworzony.

Zwracana jest jednak uwaga na zachowanie się wyszukiwarki w przypadku wpisania słów związanych z pornografią. Co prawda pojawia się ostrzeżenie, ale użytkownik jest od razu zachęcany do zmiany ustawień filtra rodzinnego na mniej restrykcyjne. Ponadto fakt, że aby zobaczyć film nie trzeba wchodzić na żadną stronę, oprócz strony wyszukiwarki, powoduje, że w historii przeglądarki nie ma śladów po obejrzanym filmie. Rodzi to zrozumiałe obawy rodziców. Obecnie nie wiadomo czy Microsoft będzie modyfikował sposób zmiany ustawień wyszukiwarki. W szukaniu filmów Bing radzi sobie nieraz lepiej od Google, co można zaobserwować np. przy anime. Rodzi to więc pytania o kwestie praw autorskich. Być może Microsoft będzie musiał usuwać filmy z wyników wyszukiwania na żądanie ich twórców, analogicznie jak dzieje się to na YouTube.

Wykryto też inny problem z Bingiem: w Internet Explorerze 6 ustawia się jako domyślna przeglądarka bez zgody użytkownika. Microsoft poinformował, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

© dobreprogramy