Korea przeciwko Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft w formie oficjalnego komunikatu prasowego odpowiedział na zarzuty przedstawione w grudniu przez Komisję Równości Handlu w Korei. Korporacja przekonuje, że raport wydany przez Komisję jest jednym z etapów całego procesu, który ostatecznie powinien oczyścić Microsoft ze wszelkich zarzutów, gdyż koncern - jak można przeczytać w komunikacie - jest w pełni przekonany co do legalności swojego postępowania.

Microsoft wciąż wierzy, że integracja odtwarzacza multimediów i komunikatora internetowego jest korzystna dla klientów kupujących system operacyjny Windows XP, a co najważniejsze - jest zgodna z prawem. Nie ogranicza to tym samym wolności użytkowników, gdyż w systemie dystrybuowanym na całym świecie wbudowano możliwość wyłączenia domyślnych komponentów, aby w ten sposób umożliwić korzystanie z oprogramowania firm trzecich.

Zarzuty i żądania koreańskiej Komisji są nieco odmienne od tych znanych z Unii Europejskiej. Tym razem Microsoft musiałby wydać dwie osobne wersje Windows - skierowane tylko na rynek koreański - z wieloma ograniczeniami w funkcjonalności. Microsoft mówi w komunikacie, że trudno mu wyobrazić sobie jakiekolwiek korzyści dla klientów z użytkowania takiego oprogramowania. W tym miejscu za Microsoft przemawiają również fakty - wystarczy przyjrzeć się sprzedaży wersji Windows XP N w Europie (pozbawionej na żądanie Komisji Europejskiej odtwarzacza Windows Media Player), która potwierdza, że decyzja o wprowadzeniu nowej wersji na rynek była co najmniej nieprzemyślana.

Microsoft zapowiedział, że odwoła się od decyzji koreańskiej Komisji w ciągu 30 najbliższych dni.

© dobreprogramy
s