Korporacyjna ochrona przed atakami

Strona główna Aktualności

O autorze

Symantec wprowadza do oferty Symantec Critical System Protection - system zapobiegający włamaniom, przeznaczony dla komputerów biurkowych i serwerów pracujących pod kontrolą systemów Windows, Unix i Linux. Rozwiązanie to ma chronić przed nowymi, nieznanymi wcześniej atakami (klasy zero-day), dbać o spójność systemu oraz zapewniać prewencyjną ochronę aplikacji i systemów operacyjnych klientów i serwerów dzięki wprowadzonym regułom bezpieczeństwa. Produkt jest kierowany do dużych firm i korporacji.

Jak zapowiada producent, po zainstalowaniu razem z programem Symantec Client Security lub Symantec AntiVirus Corporate Edition, rozwiązanie to będzie chronić aplikacje i systemy operacyjne bez konieczności jego aktualizowania. Ma udostępniać też technologię skutecznie zapobiegającą włamaniom, opierającą się na ocenie zachowań, która zabezpiecza stacje robocze i serwery przed nieznanymi wcześniej szkodliwymi działaniami. Dodatkową ochronę przed najbardziej zaawansowanymi atakami mają zapewnić funkcje prewencji przepełnienia bufora i pamięci. Całość będzie uzupełniać zapora ogniowa z możliwością blokowania połączeń przychodzących na podstawie portu, protokołu lub zakresu adresów IP.

System będzie wyposażony w centralną kontrolę administracyjną, z poziomu której można zarządzać wszystkimi komputerami i serwerami. Konsola administracyjna będzie automatycznie generować ostrzeżenia, umożliwiając szybką reakcję na krytyczne zdarzenia. Konsola ta ma umożliwiać też konfigurowanie reguł bezpieczeństwa, w celu wprowadzenia mechanizmów kontroli zgodności. W celu uproszczenia konfiguracji dostępne będą gotowe, konfigurowalne reguły bezpieczeństwa dotyczące funkcji aplikacji i systemów operacyjnych. Symantec Critical System Protection będzie ograniczać dostęp do kluczowych składników systemu aby zapobiec ew. potencjalnym problemom wynikającym z "przekazywania niżej" uprawnień administratorów.

Produkt ma być dostępny w sieci sprzedaży producenta pod koniec b.m.

© dobreprogramy
s