reklama

Korzystasz z laptopa? IE8 sprawdzi się najlepiej

Strona główna Aktualności

O autorze

Tak jest przynajmniej wówczas gdy zależy nam na długości pracy na baterii. Serwis AnandTech przetestował pod tym względem najpopularniejsze przeglądarki internetowe.

Do testu użyto dwóch laptopów Gateway (NV52 i NV58) oraz netbooka serii ASUS Eee PC. Sprawdzanie przeglądarek polegało na załadowaniu trzech stron w kartach i przeładowywaniu ich co 60 sekund. Do testu wybrano najnowszą przeglądarkę Microsoftu – Internet Explorer 8 oraz najbliższą konkurencję, w tym Firefoksa dodatkiem AdBlock, Firefoksa 3.5.2, Operę 9.64 i 10.0b3, a także Safari 4 oraz Chrome 2. Wyniki miejscami okazują się zaskakujące.

W wypadku laptopów, użytkownik będzie mógł najdłużej przeglądać sieć korzystając z IE8 – odpowiednio 175 i 227 minut. Następny w kolejności jest Firefox z zamontowanym dodatkiem AdBlock oraz Chrome 2 – w zależności od modelu laptopa czas pracy zmniejszył się o kilka do prawie 15 minut. Zwykła wersja Firefoska oraz przeglądarki Opery sprawiły, że laptopy działały kilkanaście minut krócej. Zaskoczeniem okazało się natomiast Safari 4, które rozładowało baterię 45 minut wcześniej niż Internet Explorer.

W przypadku netbooka ASUSa wyniki okazały się podobne. Najwyższy czas osiągnięto podczas korzystania z Google Chrome 2 – 454 minuty. Reszta przeglądarek, z wyłączeniem Safari 4, miała tylko kilka do kilkunastu minut krótszy czas pracy. Jedynie wspomniany produkt Apple znów znalazł się na szarym końcu – czas pracy netbooka korzystającego z tej przeglądarki skrócił się aż o 122 minuty.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama