Kradzież danych 40 mln osób! - c.d.

Strona główna Aktualności

O autorze

Blisko 3 tyg. temu informowaliśmy o rekordowej kradzieży danych o milionach amerykańskich kart kredytowych z firmy CardSystems Solutions.

CardSystems Solutions to jedna amerykańskich z firm, która stała się celem hakerów. Nielegalne nasłuchiwanie sieci teletransmisyjnych odkryli specjaliści od zabezpieczeń Mastercard. Wszczęli oni śledztwo, w wyniku którego odkryli, że w systemie CardSystems Solutions został zainstalowany szkodliwy program, dzięki któremu mogły zostać skradzione dane.

Jak informuje Hacking.pl, pewna ilość kart sprzedawana jest przy pomocy rosyjskich witryn internetowych. Czarnorynkowa cena podstawowej karty Mastercard wynosi ponad 42 USD, zaś złotej blisko 70 USD.

Barry Edmonds jest jedną z ofiar kradzieży numerów kart kredytowych. Jego numer karty kredytowej został wykorzystany do przeprowadzenia transakcji bankowych w Kanadzie, Anglii i Chinach.

FBI wszczęło dochodzenie w tej sprawie. Visa i Mastercard oceniły iż 40 mln. rachunków może zostać wykorzystanych przez nieuprawnionego użytkownika, jednak CardSystems Solutions uważa iż liczba zagrożonych kradzieżą kart nie przekracza 68 000.

© dobreprogramy
s