reklama

Kraj Kwitnącej Wiśni lubi Leoparda

Strona główna Aktualności

O autorze

System operacyjny Mac OS X Leopard firmy Apple sprzedaje się w Japonii nadzwyczaj dobrze osłabiając przy tym pozycję Microsoftu.

Jak podaje serwis Business Computer News, udział w sprzedaży systemu Mac OS X pomiędzy wrześniem a październikiem, wzrósł z 15% do 60%. W tym samym czasie Microsoft stracił przewagę sprzedaży na rynku systemów operacyjnych notując spadek z 75% do 29%. Wpływ na takie zjawisko ma z pewnością strategia Appla polegająca na systematycznym wydawaniu nowszych wersji systemu. Apple zaledwie w pierwszy weekend po premierze Leoparda sprzedał 2 mln kopii swojego systemu.

Poza tym, Apple stara się szybko reagować na błędy, które wykrywane są w ich systemie. Tymczasem powstała kolejna aktualizacja dla Mac OS X Tiger oznaczona jako 10.4.11, którą możne pobrać każdy użytkownik tego systemu za darmo. Aktualizacja w wersji Universal dostępna jest w postaci pliku DMG, którego waga nie przekracza 450 MB.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić