reklama

Kraków w Second Life

Strona główna Aktualności

O autorze

Pisaliśmy już o kontrowersyjnej inicjatywie MSWiA, które to zamierza w grze Second Life uruchomić wirtualne biuro. Kolejny polski pomysł na ekspansję w Second Life wydaje się znacznie ciekawszy.

Kościół Mariacki, Sukiennice, wieża ratuszowa, pomnik Mickiewicza, fasady kamienic, a nawet bruk i malownicze krakowskie uliczki - wszystkie te zabytkowe obiekty, a raczej ich wierne wirtualne kopie znalazły się w rękach Zbigniewa Woźnowskiego. To właśnie on jest autorem pomysłu, aby krakowski rynek przenieść do wirtualnego świata Second Life.

Realizacji i przeniesienia projektu do trójwymiarowej rzeczywistości podjęła się agencja reklamowa Supremum Group. Projekt nosi nazwę Second Krakow. Ma powierzchnię 65 000 m2 i stanowi wierną kopię (w skali 1:1) Rynku Głównego w Krakowie. Spacerować, a nawet beztrosko unosić się nad wirtualnym Krakowem można już od wczoraj. Projekt powstał już dużo wcześniej, jednak upubliczniony został dopiero teraz.

Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, a Kraków jest drugim, po Amsterdamie miastem, którego lustrzane odbicie znalazło się w Second Life. - mówi Zbigniew Woźnowski pomysłodawca projektu i prezes Supremum Group.

Projekt jest stale rozbudowywany, aby jak najwierniej oddawał krakowski rynek. Zespół grafików pracuje już nad zagospodarowaniem podziemi znajdujących się pod płytą główną rynku. Jest to o tyle interesujące, że kryją one wiele tajemnic i stanowią nie lada atrakcję, nie tylko dla archeologów i pasjonatów, ale także dla odwiedzających miasto turystów. Dzięki projektowi stworzonemu przez Supremum Group, będzie można dotrzeć także do miejsc, które w realu dostępne będą dla zwiedzających dopiero w 2012 roku - mówi pomysłodawca projektu.

W przyszłości w Second Krakow będzie można wejść do Kościoła Mariackiego, zobaczyć unikatowe zbiory w Sukiennicach. Już dziś jednak można pospacerować wśród zabytkowych kamienic i kupić precla, za którego trzeba oczywiście zapłacić w "lokalnej" walucie, czyli w Linden Dolarach (L$).

Supremum Group rozpoczęło pracę nad przeniesieniem kolejnych polskich miast do wirtualnej rzeczywistości. Po wakacjach agencja udostępni grającym również inne polskie miasta, a wśród nich Second Wrocław, Second Sopot, Second Gdańsk, Second Warszawę, Second Poznań, Second Katowice. Na przełomie września i października będzie również można zwiedzić Second Zakopane, a co wytrwalsi będą mogli wspiąć się na wirtualny Giewont. Tym samym chcemy stworzyć silną reprezentację Polaków w Second Life, których już dziś jest około 20 tys. (8 mln na całym świecie) mówi Zbigniew Woźnowski.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama