r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krita 3.1.4 UWP

Strona główna Windows Phone Grafika

Krita to rozbudowany i wielofunkcyjny program do obróbki grafiki rastrowej na komputerze, przeznaczony przede wszystkim do malowania z użyciem tabletu graficznego, a dzięki interfejsowi Sketch także ekranu dotykowego.

Krita jest wolnym oprogramowaniem i rozprowadzanym na licencji GNU General Public License. Aplikacja została zaprojektowana nie tylko jako narzędzie do malowania, ale również do modyfikowania zdjęć cyfrowych. Krita dysponuje ogromną kolekcją różnych narzędzi i funkcji, a także oferuje wygodny i czytelny interfejs użytkownika. W ten sposób możemy stanowić godną konkurencję nawet dla najpopularniejszych edytorów grafiki rastrowej, choć głównym celem jej twórców jest konkurowanie z Corel Painterem.

Oprócz podstawowych narzędzi malarskich otrzymamy również dostęp do bardziej złożonego zestawu, umożliwiającego manipulowanie płótnem, symulowanie wysychania farby czy rysowanie za pomocą pędzla z tuszem i farbami olejnymi. Krita obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne (BMP, JPEG, PNG, RAW, TIFF), umożliwia pracę na warstwach i tworzenie masek oraz gradientów, pozwala pracować z elementami wektorowymi, jak krzywe, a także zawiera mnóstwo przydatnych zestawów filtrów, za pomocą których rozjaśnimy lub odwrócimy obraz albo wyostrzymy i dodamy różne efekty poprawiające jakość naszego dzieła.

Krita oferuje również dostęp do zaawansowanych narzędzi skalowania i transformacji, złożonych silników pędzli oraz wyboru odpowiedniego koloru i barw. Poza tym modyfikuje metadane w plikach graficznych, wspiera tablety graficzne i umożliwia nagrywanie makr. Bardzo szybko wczytuje pliki graficzne do edytora i obsługuje najnowsze procesory wielordzeniowe.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Krita na Windowsie S przed Photoshopem. Już jest w Windows Store

37
09.06.2017  •  Jan Mentel

Krita, czyli darmowy i otwarty program do obróbki grafiki rastrowej, został wydany w wersji uniwersalnej, jako aplikacja Universal Windows Platform. Dzięki temu poszerza się zestaw programów, z których korzystać będą mogli m.in. przyszli użytkownicy Windows S. Krita jest bardzo rozbudowanym narzędziem, który umożliwia malowanie oraz obrabianie grafik rastrowych z elementami wektorowymi. Pełnię jego możliwości wykorzystają posiadacze tabletu graficznego, niemniej interfejs Sketch umożliwia także używanie do rysowania ekranu dotykowego z kompatybilnym rysikiem lub palców. Oprócz podstawowych…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
horridghost   3 #1 03.08.2017 14:41

Jaki k..... "darmowy" - 42,49 zł zaw. VAT (03.08.2017) .

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.