Eksperyment poznański

Od dawna chodził nam po głowie pewien pomysł. Chcielibyśmy, w różnych miejscach Polski, organizować cykliczne, kameralne spotkania czytelników dobrychprogramów, aby umożliwić nawiązanie bezpośredniego kontaktu z redakcją i innymi użytkownikami portalu. Pierwsze, w ramach eksperymentu, odbędzie się w najbliższy czwartek, w Poznaniu.

Społeczność skupioną wokół dobrychprogramów zawsze traktowaliśmy priorytetowo. Początkowo były to dyskusje na forum, czy w komentarzach pod publikacjami. Począwszy od 2007 roku, także w rzeczywistym świecie, podczas corocznych, trzydniowych

Kolejna aktualizacja Sailfisha przynosi jeszcze lepszą obsługę aplikacji Androida

Jolla udostępniła ósmą aktualizację dla systemu Sailfish OS. Update oznaczony jako 1.0.8.19 (Tahkalampi) wprowadza poważne ulepszenie w obsłudze aplikacji stworzonych dla Androida, a także szereg pomniejszych, choć również pomocnych, nowości.

Możliwość uruchamiania (części) aplikacji i gier z Androida miała być jednym z kluczowych atutów smartfona Jolli.

Nagradzamy najlepszych blogerów czerwca!

Wspólnie z Wami wytypowaliśmy zwycięzców cyklicznego konkursu Nagradzamy najlepszych blogerów. Które wpisy znalazły się w finałowej piątce?

Dla przypomnienia, od 4 do 10 lipca, każdy aktywny bloger (z min. jednym wpisem opublikowanymi na stronie głównej bloga) oraz każdy aktywny czytelnik (min. 100 komentarzy pod blogowymi wpisami) mógł głosować w plebiscycie na najlepsze wpisy opublikowane na blogu dobrychprogramów w czerwcu.

Wsparcie 4G, obsługa PBAP i inne bonusy z najświeższej aktualizacji Sailfisha

Jolla udostępniła kolejną aktualizację dla systemu Sailfish OS. Precyzyjnie rzecz ujmując są to właściwie dwie aktualizacje (6 i 7) połączone w jeden duży update oznaczony numerem 1.0.7.16. Mniejsza jednak o technikalia — najważniejsze są nowości, a tych jest od groma.

Przede wszystkim smartfon Jolli otrzymał w końcu software'ową obsługę 4G, czyli inaczej mówiąc LTE.

Jolla/Sailfish tips & tricks cz. 6 — konfiguracja Google Play

System Sailfish OS oferuje wbudowane wsparcie dla aplikacji i gier stworzonych dla Androida. Ich instalacja domyślnie możliwa jest m.in. przez sklep Yandex Store, jego oferta nie jest jednak specjalnie rozległa, brakuje wielu popularnych pozycji jak chociażby Angry Birds Star Wars na której punkcie szaleje ostatnio moja córka ;) Jak zatem wygląda dostęp do sklepu Google Play gdzie można znaleźć praktycznie wszystko?

Uzyskanie dostępu do Google Play z poziomu Sailfisha jak najbardziej jest możliwe, choć wymaga niestety odrobiny klepaniny. Zakładając, że macie już aktywny

Jolla udostępnia kolejną aktualizację, Sailfish już działa na Nexusach, druga połówka w kolorze poppy red i inne wieści...

Z dotrzymywaniem danego słowa w biznesie różnie bywa. Wystarczy przypomnieć sobie zapewnienia Nokii o "kilku latach wsparcia" dla modelu N9, które okazały się pustymi frazesami. Takie przykłady można by oczywiście mnożyć i u innych producentów. W tym kontekście bardzo cieszy, że Jolla nie rzuca słów na wiatr i z żelazną konsekwencją, systematycznie wypuszcza kolejne aktualizacje do Sailfisha.

Najświeższa nosi oznaczenie