Sailfish OS wychodzi z fazy beta, aktualizacja 1.0.4.20 dostępna do pobrania!

Mobilny system Jolli w końcu zaczyna nabierać docelowych kształtów. Wraz z wydaną właśnie aktualizacją 1.0.4.20 kończy się faza beta Sailfisha, jednocześnie pojawiło się dużo nowości i poprawek.

Lista zmian jest bardzo długa, na pierwszym miejscu stawiam jednak odświeżony Sklep. Dotychczas aplikacja sklepu wyglądała bez cienia przesady żałośnie - była chaotyczna, niewygodna w użyciu i sprawiała nieodparte wrażenie przygotowanej na przysłowiowym kolanie.

Nagradzamy najlepszych blogerów — jeszcze do jutra można typować najlepsze wpisy stycznia

Pamiętajcie, że jeszcze do jutra można typować najlepsze wpisy stycznia w ramach naszej comiesięcznej akcji Nagradzamy najlepszych blogerów. Zapraszamy więc do wybierania, czekają atrakcyjne nagrody — i to zarówno dla blogerów jak i typujących.

Kto może głosować? Takie uprawnienia mają aktywni blogerów (z min. jednym wpisem opublikowanym na stronie głównej bloga) i aktywni komentatorzy (z min.

Reminiscencje po Sondzie

Jeśli ktoś obudziłby mnie w środku nocy i zapytał o najlepszy polski program telewizyjny wszech czasów bez chwili wahania odpowiedziałbym: Sonda.

Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak w poprzednim ustroju udało się stworzyć tak fantastyczny program telewizyjny. Dwaj prowadzący – Zdzisław Kamiński i Andrzej Kurek – poruszali najróżniejsze zagadnienia popularnonaukowe, pokazywali nowinki techniczne, wzajemnie ze sobą dyskutując na omawiane tematy.

Kolejny update Sailfisha lada moment

Prawdopodobnie już w tym tygodniu doczekamy się kolejnej aktualizacji systemu Sailfish. Update oznaczony numerem 1.0.3.3 będzie zawierał poprawki błędów i kilka wyczekiwanych nowych funkcji.

Wśród nowości znaleźć się mają m.in. tryb horyzontalny w wiadomościach i przeglądarce, dodatkowe opcje przy dodawania wydarzenia w kalendarzu, czy rozróżnienie aplikacji natywnych i androidowych w sklepie Jolli.

Spotkanie z Jollą w Warszawie, społecznościowe „drugie połówki”, Foursquare dla Sailfisha, nowe atmosfery do pobrania i inne wieści...

Czas na nadrobienie zaległości po (nieudanym) wyjeździe na CES oraz (megaudanym) ColdZlocie. Przede wszystkim chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych Jollą i Sailfishem na spotkanie, które odbędzie się 30 stycznia w Warszawie.

Kolejny już „Jolla/Sailfish hands on” poprowadzą Carsten Munk (stskeeps ) oraz Filip Kłębczyk (fk_lx ).

Sailfish OS uruchomiony na Nexusie 4!

Wygląda na to, że plotki o możliwości uruchamiania systemu Sailfish OS na androidowych smartfonach stają się powoli rzeczywistością. Simonas Leleiva (sledges) udostępnił bowiem właśnie filmik z systemem Jolli przeportowanym na Nexusa 4.

Na krótkim filmiku zobaczyć możemy co prawda jedynie proces instalacji i wstępnej konfiguracji Sailfisha, już jednak to zapowiada się bardzo obiecująco. Przede wszystkim wygląda na to, że cały proces jest całkiem prosty, powinien poradzić sobie z nim każdy średnio zaawansowany użytkownik.

Nagradzamy najlepszych blogerów — zapraszamy do wybierania grudniowych wpisów!

Rozpoczynamy kolejny etap naszego comiesięcznego konkursu. Przed nami wybór najlepszych blogerów grudnia, zapraszamy więc do typowania najlepszych wpisów, czekają atrakcyjne nagrody — i to zarówno dla blogerów jak i typujących.

Od dziś do 8 stycznia, oddajemy władzę w ręce ludu tj. aktywnych blogerów (z min. jednym wpisem opublikowanym na stronie głównej bloga) i aktywnych komentatorów (z min.