Jutro wielki dzień!

Z czym kojarzy się Wam dzień 20 maja? Ze Świętem Niepodległości w Timorze Wschodnim? Kolejną rocznicą urodzin generała Władysława Sikorskiego? A może ze zdobyciem przez FC Barcelonę po raz pierwszy Pucharu Europy? Żadne z powyższych? Nie szkodzi ;) Mam nadzieję, że już od jutra ten dzień będzie kojarzyć się przede wszystkim z Jolla Love Day zaplanowanym właśnie na 20 maja.

Już jutro w Helsinkach Jolla ma zaprezentować pierwszego smartfona z systemem Sailfish OS. W końcu powinniśmy zobaczyć design urządzenia oraz poznać jego parametry techniczne. Czy będzie godnym następcą Nokii N9? Czy będzie pozwalać na uruchamianie aplikacji napisanych nie tylko dla Sailfisha, przeniesionych z MeeGo, ale również stworzonych dla Androida? Odpowiedź poznamy jutro, jestem jednak dobrej myśli :)

Równocześnie mają zostać ogłoszone zasady programu przedsprzedaży. Przypomnę, że będzie prawdopodobnie kilka wariantów uczestnictwa — w zależności od kwoty zaliczki/przedpłaty. Najwyższy wariant ma gwarantować coś ekstra — być może będzie to jakaś specjalna możliwość personalizacji telefonu bądź jakaś dodatkowa usługa. Na razie to jednak tylko spekulacje.

Wszystko okaże się o 18:30 naszego czasu, o tej właśnie godzinie rozpocznie się bowiem konferencja Jolli. Transmisję wideo z tego wydarzenia znajdziecie pod pierwszym linkiem. Trzymam kciuki!