Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Warto zagrać: GT Racing Motor Academy HD

Po pierwszej serii tips & tricks, dziś w redakcji dobrychprogramów powitały mnie uszczypliwe uwagi kolegów, że najwyraźniej użytkowanie Nokii N9 wymaga ciągłego grzebania w Terminalu i robienia innych hardcorowych rzeczy ;) Na początku trochę się zeźliłem na tych złośliwców, ale faktycznie można było odnieść takie wrażenie. Wynika ono jednak z faktu, że opisywałem zagadnienia zaawansowane i specyficzne, które pozwalają wyciągnąć z telefonu i systemu więcej niż oferuje producent.

Dlatego dla równowagi będę też pisał o grach, które uprzyjemniają korzystanie z urządzenia na co dzień. Zaznaczam jedynie — czego nie ukrywałem w swoim teście Nokii N9, że nie jestem jakimś super zapalonym graczem, więc dobór pozycji będzie bardzo subiektywny ;)

Jest kilka rodzajów gier w które lubię grać szczególnie, a są to m.in. samochodówki. Dlatego na początek GT Racing: Motor Academy HD firmy Gameloft. Jest to zresztą jedna z pierwszych pozycji jaka pojawiła się w sklepie Nokii. Gra kosztuje 9,84 zł, nie jest więc najdroższa, ale z całą pewnością wielu użytkowników będzie miało opory przed kupowaniem jej w ciemno. Tym bardziej, że oceny w sklepie są zróżnicowane, a niektóre komentarze zniechęcają uwagami o ciężkim sterowaniu.

Do pobrania jest ponad 300 MB, co zapowiada, że mamy do czynienia z konkretnym tytułem. Tak też jest w rzeczywistości. W odróżnieniu od dostarczanego fabrycznie Need for Speed: Shift, GT Racing: Motor Academy HD daje więcej trybów zabawy (Career, Arcade, Multi), ponad 100 samochodów do wyboru i ładniejszą oprawę graficzną. Co najważniejsze jednak, sterowanie (przynajmniej dla mnie) jest dużo wygodniejsze niż w NFS Shift. W lewo i prawo skręcamy standardowo przechylając smartfona na jedną bądź drugą stronę, nie ma jednak domyślnego przyspieszania tylko sami decydujemy o tym kiedy chcemy wciskać gaz, a kiedy hamulec dotykając odpowiednich ikonek na brzegach ekranu.

Dużym plusem jest też to, że GT Racing: Motor Academy HD szybko się nie nudzi. Zdobywanie licencji, mistrzostwa itd. w trybie Career to prawdziwy "zabijacz czasu". Za każde miejsce na podium dostajemy kredyty, które możemy wydawać na tuning samochodu — dostępnych opcji jest cała masa. Szybko zagrać możemy zaś w trybie Arcade. Trybu Multiplayer niestety nie miałem okazji sprawdzić.

Reasumując są to zdecydowanie dobrze wydane pieniądze, polecam i miłej zabawy! 

urządzenia mobilne gry

Komentarze

0 nowych
Ryan   15 #1 07.11.2011 16:33

Czy trasy, furki i części są licencjonowane?

Wolfgar   7 #2 07.11.2011 16:39

Jak tylko dopadnę się do Samsunga brata, zobaczę jak to cudo działa na Tab'ie. Graficznie wypada chyba lepiej niż wyścigówki na pierwszego PS.

Krogulec REDAKCJA  22 #3 07.11.2011 16:44

@Ryan: Oczywiście :)

Semtex   19 #4 07.11.2011 18:17

@Wolfgar

Ostatni screen wygląda lepiej niż NFS Underground 2 na PS2, a tłukłem tę grę kupę czasu :P

Druedain   14 #5 07.11.2011 18:26

A ja dziś widziałem całkiem udaną reklamę N9 w TV :) Przestaję rozumieć strategię Nokii związaną z Megoo i telefonem N9. Im bardziej Nokia pokazuje, że ta platforma ma przyszłość, tym bardziej Nokia pokazuje, że ta platforma nie ma przyszłości.

  #6 07.11.2011 19:12

@Krogulec:

Korzystanie z potęgi jaką oferuję terminal nie jest jakimś hardcore'owym wyczynem.

Pańscy koledzy to najprawdopodobniej "proste ludki" przesiąknięte microsoft'ową propagandą. Wspomniana korporacja stara się wpajać swoim użytkownikom, że UniX'owy terminal to coś strasznie niepraktycznego i niewygodnego stosując prostą taktykę poprzez celowe upośledzenie "ichniej pseudo" konsoli czyli CMD. Ich CMD "out of box" nie jest tak wygodny i elastyczny jak UniX'owa powłoka - dopiero instalacja zewnętrznych narzędzi OpenSource poprawia nijaką sytuację CMD.

W skrócie Oni nie wiedzą jaka "POTĘŻNA MOC" drzemie w UniX'wych - z pozoru prostych (zgodnie z regułą "KISS") narzędziach. Dlatego proszę nie iść drogą sugerowaną przez niezorientowanych i złośliwych kolegów a nadal rozwijać tematykę ciekawych tools'ów na N9-kę.

Pozdr.

Druedain   14 #7 07.11.2011 23:46

Jakby kto pytał, to ja nie się nie przyznaję do komentarza powyżej o_O

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.