r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krótkie adresy do produktów Google w domenie g.co

Strona główna Aktualności

Google nabyło prawa do domeny g.co, którą zamierza wykorzystać do generowania krótkich adresów przekierowujących do jego własnych usług i produktów.

Do tej pory firma Google używała do skracania adresów domeny goo.gl. Pod tym adresem działa także dostępna dla wszystkich usługa Google Url Shortener, dzięki której każdy może skrócić dowolny adres sieciowy. Generowało to problemy, gdyż adres w domenie goo.gl mógł prowadzić do usług Google, lecz równie dobrze mógł to być odsyłacz do potencjalnie niebezpiecznej strony. Korporacja postanowiła wyeliminować zagrożenie i za bliżej nieokreśloną sumę nabyła domenę internetową g.co. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, nowy adres zostanie wykorzystany do skracania linków do usług i produktów będących własnością Google. Wyeliminuje to wszelkie wątpliwości co do pochodzenia odsyłacza i podniesie poziom bezpieczeństwa linkowanych zasobów. Co ważne, wszelkie linki będą generowane wyłącznie przez Google, a użytkownik będzie mógł je co najwyżej skopiować.

Google zadeklarował, że nabycie praw do domeny g.co nie wpłynie w żaden sposób na funkcjonowanie usługi Google Url Shortener.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.