reklama

Krótkie adresy do produktów Google w domenie g.co

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google nabyło prawa do domeny g.co, którą zamierza wykorzystać do generowania krótkich adresów przekierowujących do jego własnych usług i produktów.

Do tej pory firma Google używała do skracania adresów domeny goo.gl. Pod tym adresem działa także dostępna dla wszystkich usługa Google Url Shortener, dzięki której każdy może skrócić dowolny adres sieciowy. Generowało to problemy, gdyż adres w domenie goo.gl mógł prowadzić do usług Google, lecz równie dobrze mógł to być odsyłacz do potencjalnie niebezpiecznej strony. Korporacja postanowiła wyeliminować zagrożenie i za bliżej nieokreśloną sumę nabyła domenę internetową g.co. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, nowy adres zostanie wykorzystany do skracania linków do usług i produktów będących własnością Google. Wyeliminuje to wszelkie wątpliwości co do pochodzenia odsyłacza i podniesie poziom bezpieczeństwa linkowanych zasobów. Co ważne, wszelkie linki będą generowane wyłącznie przez Google, a użytkownik będzie mógł je co najwyżej skopiować.

Google zadeklarował, że nabycie praw do domeny g.co nie wpłynie w żaden sposób na funkcjonowanie usługi Google Url Shortener.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało