Krowi kidnapping

Strona główna Aktualności

O autorze

Na sobotni wieczór przygotowaliśmy grę Cow Abductor, która z pewnością przypadnie do gustu nie jednemu pasjonatowi tematyki UFO i zjawisk paranormalnych. Nie mniej jednak mamy nadzieję, że w Cow Abductor będą grać nie tylko amatorzy zielonych ludzików :-)

Czy wierzycie w UFO? Czy słyszeliście kiedyś o porwaniach ludzi, czy też krów przez kosmitów? UFO istnieje, a na pewno w wirtualnym świecie. Jeśli chcecie się sami przekonać, to zagrajcie w Cow Abductor.

W grze sterujemy statkiem kosmicznym latającym nad pastwiskiem, nad którym pasie się stado krów. Naszym podstawowym zadaniem jest porwać wszystkie zwierzęta i wciągnąć je do naszego latającego spodka (gdzie one wszystkie się pomieszczą ?!). Aby złapać krowę należy nadlecieć nad nią, następnie wciskając spacje wypuścić w jej kierunku strumień światła, dzięki czemu krowa zacznie unosić się do góry.

Na złapanie wszystkich krów mamy ograniczony czas, który wynosi 30 sekund. W wykonaniu tego zadania pomogą nam liczne bonusy, które występują w postaci spadających z nieba znaków zapytania. Jeśli nadlecimy nad taki znak i puścimy w niego wiązkę światła, to uaktywni się jeden, losowo wybrany bonus. Autorzy gry postarali się tak, więc w grze znajdziemy naprawdę pokaźną ilość "pomagajek", takich jak: słaba grawitacja, zmniejszenie lub powiększenie krów, śpiące lub szalone krowy, dodatkowy czas i wiele innych.

Należy starać się aby ukończyć każdą planszę w jak najkrótszym czasie, gdyż za każdą sekundę, jaka nam pozostanie dostaniemy dodatkowe punkty. W grze do wyboru mamy trzy tryby rozgrywki, w jednym z nich zamiast łapać krowy możemy je po prostu zabijać. Jeśli złapiemy/zastrzelimy kilka krów w krótkim odstępie czasu, to utworzymy prosty combosik, za który dostaniemy większą ilość punktów.

Grafika prezentuje poziom gier z przed kilku lat, więc można powiedzieć że jest "mocno przeciętna". Natomiast oprawa dźwiękowa jest bardzo dobra, zarówno udźwiękowienie jak i efekty zostały wykonane bardzo przyzwoicie. Zapewniam, że Cow Abductor zagwarantuje sympatyczną zabawę na kilka wieczorów.

Grę można pobrać w dziale PO GODZINACH -> Gry zręcznościowe

© dobreprogramy
s