Kruptos 2 Professional Kruptos 2 Professional 7.0.1.0

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kruptos 2 Professional to program dla użytkowników, którzy chcą zabezpieczyć swoje pliki. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy i jest bardzo łatwy w obsłudze.

Wykonanie operacji szyfrowania danych sprowadza się jedynie do wybrania pliku (np. informacje osobiste, dane handlowe, numery kart kredytowych, deklaracje podatkowe, zdjęcia, filmy), który chcemy zaszyfrować i kliknięcia ikony szyfrowania. Dodatkowo istnieje także możliwość bezpiecznego udostępniania zaszyfrowanych plików między komputerem, iPhonem i iCloud, a także korzystania z szyfrowania i udostępniania plików przez Google Drive, Dropbox i OneDrive.

Kruptos 2 Professional wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie, dzięki czemu możemy zabezpieczyć pliki w taki sposób, by niepowołane osoby nie mogły uzyskać do nich dostępu (ochrona hasłem). Można również umożliwić im jedynie podgląd danego dokumentu bez możliwości wprowadzania zmian w tekście. Zaszyfrowane pliki w każdej chwili można trwale usunąć (nie zostaną one przywrócone przez specjalistyczne narzędzia do odzyskiwania danych).

Co ciekawe, Kruptos 2 Professional zapobiega także kradzieży danych. Gdy urządzenie, na którym znajdują się zaszyfrowane pliki, trafi w ręce złodzieja, pliki będą zablokowane.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Możliwość szyfrowania wybranych plików z folderu.
Cena.
ocena użytkownika
31.05.2016 11:04 • Recenzja do wersji 6.0.2.0

Używam ten program od niedawna. Wcześniej miałem okazję używać softu Typu True Crypt lub Steganos Safe.
Do tamtych programów nie mam w zasadzie nic. Pierwszy z nich jest darmowy a drugi często bywa w promocji - też za darmo.
Jednak postanowiłem przesiąść się na Kruptos. Tworzenie kontenerów nie bardzo mi odpowiadało, z tej przyczyny że w moich zasobach z dokumentami ok. 30% to dokumenty które zasługują na utrudnienie dostępu poprzez zaszyfrowanie a jednocześnie chciałem aby nie tworzyć osobnego folderu lub konteneru dla tych dokumentów z uwagi na to że mogą mieć powiązanie tematyczne z pozostałymi.
Kruptos zapewnił mi taka opcję. Szyfruje wybrane dokumenty. Tworząc opie bezpieczeństwa na dysku zewnętrznym mam pewność bezpieczeństwa nawet wtedy gdy próbuje dysk podpiąć pod inny komputer lub system operacyjny.