Kruptos 2 Professional 7.0.1.0

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kruptos 2 Professional to program dla użytkowników, którzy chcą zabezpieczyć swoje pliki. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy i jest bardzo łatwy w obsłudze.

Wykonanie operacji szyfrowania danych sprowadza się jedynie do wybrania pliku (np. informacje osobiste, dane handlowe, numery kart kredytowych, deklaracje podatkowe, zdjęcia, filmy), który chcemy zaszyfrować i kliknięcia ikony szyfrowania. Dodatkowo istnieje także możliwość bezpiecznego udostępniania zaszyfrowanych plików między komputerem, iPhonem i iCloud, a także korzystania z szyfrowania i udostępniania plików przez Google Drive, Dropbox i OneDrive.

Kruptos 2 Professional wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie, dzięki czemu możemy zabezpieczyć pliki w taki sposób, by niepowołane osoby nie mogły uzyskać do nich dostępu (ochrona hasłem). Można również umożliwić im jedynie podgląd danego dokumentu bez możliwości wprowadzania zmian w tekście. Zaszyfrowane pliki w każdej chwili można trwale usunąć (nie zostaną one przywrócone przez specjalistyczne narzędzia do odzyskiwania danych).

Co ciekawe, Kruptos 2 Professional zapobiega także kradzieży danych. Gdy urządzenie, na którym znajdują się zaszyfrowane pliki, trafi w ręce złodzieja, pliki będą zablokowane.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Możliwość szyfrowania wybranych plików z folderu.
Cena.
ocena użytkownika

Używam ten program od niedawna. Wcześniej miałem okazję używać softu Typu True Crypt lub Steganos Safe.
Do tamtych programów nie mam w zasadzie nic. Pierwszy z nich jest darmowy a drugi często bywa w promocji - też za darmo.
Jednak postanowiłem przesiąść się na Kruptos. Tworzenie kontenerów nie bardzo mi odpowiadało, z tej przyczyny że w moich zasobach z dokumentami ok. 30% to dokumenty które zasługują na utrudnienie dostępu poprzez zaszyfrowanie a jednocześnie chciałem aby nie tworzyć osobnego folderu lub konteneru dla tych dokumentów z uwagi na to że mogą mieć powiązanie tematyczne z pozostałymi.
Kruptos zapewnił mi taka opcję. Szyfruje wybrane dokumenty. Tworząc opie bezpieczeństwa na dysku zewnętrznym mam pewność bezpieczeństwa nawet wtedy gdy próbuje dysk podpiąć pod inny komputer lub system operacyjny.

31.05.2016 11:04 | Recenzja do wersji 6.0.2.0

Komentarze

0 nowych
  #3 23.04.2016 23:39

Użyteczny i wygodny program.

  #2 22.04.2016 16:09

Program zdecydowanie przydatny i wygodny...

marciano2222   12 #1 21.04.2016 16:46

Polecam i daje 5 to moja ocena program bardzo dobry