r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krystian Kolondra pokieruje rozwojem Opery… z Wrocławia

Strona główna Aktualności

Pamiętacie Krystiana Kolondrę? Na HotZlocie 2009 prowadził z Sebastianem Baberowskim wykład o tym, czego nie wiemy o Operze, w 2010 roku wraz ze Sławkiem Sochajem opowiadał o Operze Mini… A dziś dowiedziałam się, że pokieruje rozwojem przeglądarki Opera — flagowego produktu firmy z Oslo. Zmianie stanowiska towarzyszył awans — Krystian został wiceprezesem Opera Software!

To nie koniec dobrych wiadomości… centrum dowodzenia rozwojem przeglądarki, czyli cały oddział Opera Software, przeniesie się do Wrocławia. Z południa Polski pracownicy Opery będą więc kierować rozwojem produktu, z którego korzysta około 55 milionów użytkowników na całym świecie. W Polsce Opera radzi sobie wyjątkowo dobrze, bo podczas gdy na świecie ma poniżej 2% rynku, nad Wisłą ma aż 8%, a na naszym Portalu jeszcze więcej — 11,30% odwiedzin dobrychprogramów w ostatnim miesiącu pochodziło z Opery. Polscy programiści pracujący pod okiem Kolondry mają na koncie także sporo sukcesów, między innymi wydanie Reksia… czyli Opery Mini dla iPhone'a, która to była pierwszą konkurencją dla Safari w App Store. Pozostaje pogratulować i życzyć dalszych sukcesów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.