r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krytyczna poprawka dla Internet Explorera już jest

Strona główna Aktualności

O autorze

Tak jak zapowiadaliśmy, Microsoft wydał dodatkowy biuletyn zabezpieczeń oznaczony numerem MS08-078 opisujący problem w przeglądarce Internet Explorer. Eksploatacja luki polega na wysłaniu do użytkownika kodu HTML, który stworzy odpowiednią tablicę obiektów, zwolni jeden z nich po czym się do niego odwoła, co może prowadzić do nadpisania obszaru pamięci. Poprawka dostępna jest dla Internet Explorera 5 wzwyż, zależnie od wersji Windows.

Niezwykle rzadko zdarza się, aby Microsoft wyłamywał się z praktyki comiesięcznego publikowania biuletynów zabezpieczeń. Tym razem jednak aktualizacja usuwa problem na tyle poważny, że firma zdecydowała się nie czekać do drugiego wtorku stycznia. Poprzednia taka sytuacja miała miejsce w październiku oraz w kwietniu ubiegłego roku. Data wydania kolejnych, styczniowych biuletynów zabezpieczeń pozostaje bez zmian i przypada na 13 stycznia.


Aktualizacja, 17.12.2008 21:42

Microsoft udostępnił testerom build 8.0.6001.18344 przeglądarki Internet Explorer 8, w którym zaimplementowano opisaną wyżej poprawkę krytyczną.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.