r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krytyczna poprawka dla Internet Explorera udostępniona

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft wydał poza cyklem zbiorczą, krytyczną poprawkę dla Internet Explorera. Usuwa ona głośną ostatnio lukę, wykrytą podczas ataku na Google i inne firmy. Poprawka łata także siedem innych dziur, które nie były publicznie ujawniane. Microsoft planował jej wydanie na luty ale przyspieszył prace nad nią po pojawieniu się exploitu i ataków przeprowadzanych za jego pomocą. Poprawka przeznaczona jest na wersje Internet Explorera od 5 do 8. Nie dotyczy Windows Server 2008 i Windows Server 2008 R2 instalowanych w wersji Core, w której to wiele niepotrzebnych i stanowiących potencjalnie niebezpieczeństwo elementów, takich jak IE, zostało wyciętych.

Poprawkę powinni zainstalować przede wszystkim użytkownicy Internet Explorera 6 działającego na Windows XP, gdyż jest on najbardziej narażony na atak z wykorzystaniem wspomnianej luki. Użytkownicy nowszych wersji IE także nie powinni czekać z aktualizacją. Choć w mniejszym stopniu, także i one są narażone na atak. Ponadto zapewne pojawią się niedługo exploity na pozostałe luki, stworzone w oparciu o analizę poprawki.

O godzinie 21 czasu polskiego odbędzie się webcast w języku angielskim poświęcowy wydanemu dzisiaj biuletynowi bezpieczeństwa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.