r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Krytyczny błąd w skanerze F-Secure pod Linuksa

Strona główna Aktualności

Firma F-Secure - fiński producent oprogramowania antywirusowego, poinformowała o wykrytej krytycznej luce w jej autorstwa skanerze antywirusowym Linux Security 7.00, która powodować może usunięcie pewnych katalogów na dysku twardym komputera.

Specjaliści z firmy F-Secure piszą na oficjalnym blogu firmowym poświęconym systemom operacyjnym z rodziny GNU/Linux, iż podczas testów aplikacji antywirusowej Linux Security 7.00 wyszło na jaw wiele nieprawidłowości. Wśród nich znalazł się krytyczny błąd, który podczas pracy skanera w trybie klienta powodować może usunięcie katalogu /var z całą jego zawartością.

Użytkownicy, chcący sprawdzić czy wspomniana luka dotyczy także ich systemu powinni wykonać następujące polecenie: grep "Device or resource busy" /var/opt/f-secure/fssp/dbupdate.log. W momencie, gdy system zwróci odpowiedź w postaci jednej lub więcej linii oznacza to, że prawdopodobnie zawartość wspomnianego katalogu została wyczyszczona.

Firma F-Secure zaleca jak najszybsze odinstalowanie aplikacji na komputerach, na których oprogramowanie pracuje przy użyciu klucza klienckiego rozpowszechnianego z edycją Client Edition. Twórca skanera Linux Security zapowiedział już wydanie w najbliższym czasie jego nowej wersji, oznaczonej jako 7.01, w której wspomniany błąd nie będzie występował.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.