Książki do pobrania z Google Book Search

Strona główna Aktualności

O autorze

Google Book Search

umożliwia już nie tylko lekturę pozycji z poziomu monitora, obecnie książki skanowane w plikach pdf można pobierać na własny komputer i co naturalne oczywiście drukować. Oczywiście obecnie pobierać można jedynie pozycje, które nie są chronione prawem autorskim choć sytuacja może się zmienić ponieważ Google zamierza w przyszłości zawierać stosowne umowy.

Większość utworów dostępnych jest w języku angielskim co naturalne z racji bibliotek, z którymi Google współpracuje (Uniwersytety Oxford, Harvard, Stanford, Michigan i Kalifornijski oraz publiczna biblioteka nowojorska). Znajdziemy jednak w Googlach również polskie perełki jak choćby "Kolumb. Pamiętnik" wydany w 1826 roku.

Projekty udostępniania publicznego literatury w wersjach cyfrowych to oczywiście nie jedynie koncepcja Google, przygotowywana jest europejska biblioteka cyfrowa pod patronatem Komisji Europejskiej, można również skorzystać z Polskiej Biblioteki Internetowej.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie