reklama

Książki w polskim Google Play

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Ponad dwa lata przyszło nam czekać, zanim Google do polskiej wersji swojego sklepu wprowadziło książki. A choć dziś w nocy wreszcie pojawiła się możliwość ich zakupu, póki co trudno uznać ją za coś więcej niż przymiarkę. W katalogu dostępne są głównie anglojęzyczne pozycje, które dodatkowo pod względem cenowym nie wyróżniają się na tle rodzimej konkurencji.

Dostęp do sklepu z książkami można uzyskać za pomocą dedykowanej aplikacji dla Androida lub iOS, jak również przy użyciu samej przeglądarki. Interfejs utrzymany jest w nieco innej kolorystyce, ale poza tym w niczym nie odbiega od sekcji aplikacji — po wybraniu interesującego tytułu spośród kilku kategorii możemy zobaczyć jego krótki opis, notkę o autorze i parę informacji o samej książce (ilość stron, gatunek, format i zgodne urządzenia). Nic też nie stoi na przeszkodzie, by ją „wypróbować”, zaglądając na kilkanaście początkowych stron. Zakupione książki można czytać w trybie online lub offline (do pobrania w jednym z dwóch formatów: PDF lub ePub). Zarówno z poziomu przeglądarki, jak i przeznaczonych do czytania aplikacji możemy dostosować krój czcionki, rozmiar i wyrównanie tekstu oraz interlinię. Niezależnie od wybranej metody, Google „zapamiętuje” miejsce, w którym skończyliśmy czytać — można więc kontynuować lekturę na różnych urządzeniach. Warto przy tym podkreślić, że Google stosuje zabezpieczenia Adobe DRM i choć lista wspieranych urządzeń jest długa, nie znajdziemy na niej czytnika Kindle.

Ceny książek wahają się od 6 do nawet 170 zł, ale w katalogu można znaleźć także kilkanaście darmowych pozycji. Póki co nie wiadomo, kiedy w sklepie pojawi się więcej polskich tytułów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama