Kto chce nagrywać 148 kanałów jednocześnie? Netia wprowadzi sieciową nagrywarkę

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z zapowiedziami 16 kwietnia Netia uruchomi kolejną usługę telewizyjną – nagrywanie w chmurze. GigaNagrywarka została zaprezentowana wraz z nowym cennikiem operatora.

GigaNagrywarka pozwoli „nagrywać” programy do obejrzenia później po stronie operatora. Dzięki temu będzie można wrócić do ulubionego filmu bez potrzeby podłączania dysku zewnętrznego do dekodera w domu. Zamiast oglądania jednego kanału i nagrywania drugiego, co umożliwia dekoder, abonenci „Telewizji Osobistej” będą mogli nagrywać aż 148 programów naraz. Nagrane materiały będzie można oglądać z sieciowej biblioteki, gdzie ustawimy także jak długo materiał ma być przechowywany. Dostęp do nich można będzie możliwy ze wszystkich urządzeń przypisanych do jednego klienta, więc jeśli ktoś korzysta z multiroomu, będzie mógł na każdym dekoderze odtwarzać materiały z biblioteki.

Co ciekawe, dzięki wprowadzeniu GigaNagrywarki, możliwe jest także cofanie ramówki wybranych kanałów telewizyjnych o dwie godziny. Przestrzeń na nagrania nie ma limitu i ogranicza nas jedynie dostęp do konkretnych kanałów w ofercie operatora. Nagrywanie będzie można ustawić cyklicznie, by nie przegapić żadnego odcinka ulubionego serialu. Należy jednak pamiętać, że maksymalny czas przechowywania nagrania to 180 dni, o ile wydawca nie zgłosi innych wymagań.

Netia wprowadzi także nowy cennik dla GigaOferty. Każdy nowy abonent, który podpisze umowę z operatorem, przez pierwsze 6 miesięcy będzie oglądał telewizję za 1 zł miesięcznie. Dodatkowo, przez pierwszy miesiąc za darmo i bez konsekwencji będzie mógł testować nową GigaNagrywarkę. Po tym okresie usługa będzie oferowana w cenie 15 zł miesięcznie.

Sieciowa nagrywarka telewizyjna zaciera granicę miedzy telewizją Netii a VoD. W momencie, kiedy możemy nagrywać kilka kanałów jednocześnie i cofać ramówkę programów gazety z programem telewizyjnym można odłożyć w kąt i delektować się tylko swoimi ulubionymi programami o dogodnej porze. Trudno powiedzieć, czy wciąż mówimy o telewizji i PVR. Podobne usługi oferuje tylko kilku operatorów w Europie.

© dobreprogramy
s