Kto lubi szefa Microsoftu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jedynie połowa pracowników Microsoftu lubi swojego szefa - Steve’a Ballmera. Inni winią go za problemy z Windowsem Vistą czy słabą konkurencję z takimi firmami jak Google i Apple.

Raport na temat pracowników Microsoftu zamieścił CNNMoney. Według serwisu Ballmer wzbudza duże kontrowersje wśród swoich pracowników. Spośród nich jedynie około 51% aprobuje dotychczasowe działania szefa Microsoftu. Podobnie zdanie na temat firmy mają również analitycy. W ostatnim rankingu magazynu Fortune na 100 najlepszych korporacji, dla których warto pracować Microsoft znalazł się na 51 miejscu. Od czasu objęcia kierownictwa w 2000 roku Ballmerowi nie udało się odbudować pozycji firmy na giełdzie. Szef Microsoftu był krytykowany za niepowodzenia Visty, nieudany projekt z telefonami Kin czy przegapienie rozwoju rynku smartfonów.

Ballmer w ostatnich miesiącach próbuje odbudować pozycję swojej firmy. Niedługo premierę będzie mieć system Windows Phone 7, pojawiają się też kolejne informacje na temat tabletów Microsoftu. Pozycja szefa firmy jest nadal mocna, zwłaszcza po wprowadzeniu Windowsa 7, który okazał się najszybciej sprzedającym systemem w historii Microsoftu. Jednak jak podał w zeszłym tygodniu Reuters, szef Microsoftu nie otrzyma maksymalnego bonusu do wynagrodzenia za miniony rok ze względu na niepowodzenia.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi