Kto może nam wejść do domu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak podaje Polityka, w Bełchatowie od kilkunastu dni policjanci pukają do prywatnych domów i szukają w komputerach pirackiego oprogramowania. Na miasto padł strach. Policjanci nie są jedynymi, którzy mogą - nieproszeni - nas odwiedzić. Do domu może nam wejść nawet służba leśna.

Lista zainteresowanych naszym mieszkaniem wydaje się niepokojąco długa. To mogą być m.in. strażacy, celnicy, pracownicy firm telekomunikacyjnych, przedstawiciele poczty, operatorzy kablówek, leśnicy, a także właśnie policjanci w pościgu za pirackim oprogramowaniem. Akcja miejscowej policji zrobiła w Bełchatowie wrażenie. Ludzie kasują zawartość twardych dysków. Młodzi wysyłają sobie ostrzegawcze esemesy. Rodzice wypytują dzieci, co zainstalowały na domowym komputerze. I czy aby nie ma tam jakichś "piratów"? A zapewne są.

Więcej na ten temat, a także informacje dotyczące potencjalnych możliwości przeszukania bez nakazu prokuratorskiego w artykule: Kto może nam wejść do domu zamieszczonym w serwisie Polityka.onet.pl.

© dobreprogramy
s