r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kubuntu 8.04 Alpha KDE4

Strona główna Aktualności

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że w zbliżającej się, nowej wersji Kubuntu 8.04 znajdzie się standardowo środowisko graficzne KDE 4. Już teraz jednak w ręce użytkowników oddana została pierwsza wersja rozwojowa dystrybucji z KDE4 stworzona w oparciu o wydaną w ubiegły weekend piątą alfę Ubuntu.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu, wspierane będą dwie wersje dystrybucji. Pierwsza, w skład której wchodzić będzie KDE 3 wspierana będzie komercyjnie, druga zaś, z KDE 4 ma być wspierana wyłącznie przez społeczność.

Wersja w skład której wchodzi KDE 4, bo o niej mowa, zawiera KDE w wersji 4.0.1 z częścią aplikacji pochodzących z trójki. Do sztandarowych zmian jakie możemy znaleźć w tej wersji należy jednak wymienić dodanie nowego modułu konfiguracji drukarki, a także całkowite zastąpienie klienta pocztowego Kmail przez Thunderbirda. Nie instalowane są z kolei programy narzędziowe pomagające w konfiguracji drukarek i faksów Hewlett-Packard. Dołączona natomiast została najnowsza, szósta Alpha pakietu biurowego KOffice 2. Mimo, że jest to bardzo wczesna wersja rozwojowa, daje obraz tego co nas czeka w kwietniu przy okazji wydania finalnej wersji 8.04.

Obrazy ISO tej wersji rozwojowej są dostępne do pobrania z serwerów dystrybucji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.