reklama

Kubuntu 8.04 jednak będzie z KDE 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Ze względu na duże zainteresowanie nadchodzącą wersją K Desktop Environment 4, autorzy Kubuntu 8.04 postanowili wprowadzić do swojego systemu najnowszą edycję środowiska.

W założeniach twórców Kubuntu było wydanie kolejnej wersji systemu z zaimplementowanym KDE 3.5 i dodaniem KDE 4.0 do repozytoriów. Jednak jak podkreśla Jonathan Riddell, zainteresowanie środowiskiem K Desktop Environment 4 jest tak duże wśród użytkowników Kubuntu, że byłoby błędem nie dać społeczności możliwość korzystania z niego. Z tego też względu Kubuntu 8.04 będzie oferować opcjonalny wybór domyślnego środowiska KDE 3.5 lub 4.0.

Użytkownicy korzystający z Kubuntu w wersji 6.06 będą mieli możliwość aktualizacji systemu do Kubuntu 8.04 i środowiska KDE 3.5, zatrzymując tym samym wsparcie techniczne obejmujące 18 miesięcy. Osoby, które zdecydują się wybrać Kubuntu 8.04 + KDE 4.0 muszą się liczyć z faktem, że nie będzie to wydanie typu LTS (Long Time Support). Oznacza to, że wsparcie techniczne nie będzie świadczone dłużej niż w przypadku zwykłego wydania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama