Kumoon 1.2b

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sympatyczna gra, której bohaterem jest mały, żółty kurczaczek. Pisklak widać za bardzo oddalił się od mamy i zamiast cieszyć się urokami życia w wiejskiej zagrodzie (zakładam, że młodzian nie pochodzi z fermy i nie jest kwalifikowany jako drób przemysłowy), zaplątał się w niezłą kabałę.

Otóż w czasie swej wędrówki trafił do tajemniczych, zbudowanych z sześcianów pomieszczeń bez okien, gdzie uzbrojono go w szeroki asortyment broni palnej wyposażonej dodatkowo w laserowy celownik. Do czego przy pomocy rewolwera, shotguna i bazooki ma celować nasz mały kurczaczek?

Gdzie okiem sięgnąć nie widać ani dzikiego zwierza, ani innych potencjalnych, naturalnych wrogów pisklaka. Ataku nie należy również spodziewać się z powietrza. Tak naprawdę Kumoon (przyjmijmy, że to imię naszego bohatera) jest całkiem bezpieczny, ale by móc wydostać się na zewnątrz musi zaliczyć 39 komnat.

W każdej z nich zadanie do wykonania jest takie samo, ale plansze różnią się od siebie poziomem trudności. Wewnątrz pomieszczeń znajdują się czerwone sześciokąty, które należy odpowiednim sposobem zamienić na szare. Reakcję taką można wywołać strzałem z jednej posiadanych broni. Otóż może zdarzyć się i tak, że po oddaniu celnego strzału figura zmienia kolor na pożądany, ale mimo to uciekają nam punkty. O co chodzi? (Nadmienię tu dodatkowo, iż warunkiem zaliczenia każdego z układów jest nie tylko zlikwidowanie czerwonych sześciokątów, ale przede wszystkim dodatni wynik punktowy!)

Cała tajemnica poprawnie przeprowadzonej akcji tkwi w tym, że po pierwsze, nie wolno uderzać bezpośrednio w wybrane figury, a po drugie należy uderzać celnie za każdym razem. By trzymać się pierwszej zasady, należy wykorzystać do tego celu ściany oddając strzał pod odpowiednim kątem. Przydatne mogą okazać się również inne przedmioty, które można napotkać w kolejnych pomieszczeniach. Druga zasada...no cóż, trzymanie się jej na początku nie jest takie proste ;-).

Dodatkowym ułatwieniem jest to, że pisklak mimo swego młodego wieku jest w stanie poruszać się przy pomocy latania (prawy przycisk myszy) i może oddawać strzały z powietrza (są komnaty, w których ta umiejętność bardzo się przydaje). Ponadto, w niektórych przypadkach, dobrym sposobem na klocki okazuje się atak ciałem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!