Kup dysk Seagate, a dodatkowe 200 GB w OneDrive otrzymasz gratis

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Seagate właśnie odświeżyła dwie linie zewnętrznych dysków twardych przeznaczonych do tworzenia kopii zapasowych. Oczywiście te HDD mogą zostać wykorzystane również do przechowywania wielu innych danych. Od konkurencji wyróżnia je nie tylko bardzo duża pojemność, ale i nietypowa promocja – razem z nośnikami otrzymamy dodatkową przestrzeń na OneDrive.

Wiele wskazuje na to, że współpracę z Microsoftem w kwestii promowania usług tej korporacji nawiązali nie tylko producenci telefonów i smartfonów (także tych z Androidem), ale i właśnie Seagate. Jeżeli zdecydujemy się na zakup nowego dysku z linii Backup Plus Portable lub Backup First Desktop, otrzymamy dodatkowo 200 GB miejsca w ramach chmury OneDrive na okres dwóch lat. W ten sposób możemy zaoszczędzić 384 zł, jakie kosztuje tego typu plan w chmurze Microsoftu. Pytanie, jakie samo się nasuwa brzmi: skoro tak, to właściwie po co kupować dysk twardy?

Odpowiedzią jest pojemność HDD oferowanych przez Seagate, która zdecydowanie nie należy do małych. Niewielki, bo 2,5-calowy model Backup Plus Fast Portable oferuje aż 4 TB miejsca na dane. W przypadku większego braciszka do wyboru mamy warianty o pojemności od 2 do aż 8 TB. Nawet jeżeli posiadamy pakiet Office 365 i w ramach niego nieograniczoną przestrzeń OneDrive, to dane znacznie szybciej skopiujemy na lokalne dyski, aniżeli przez Internet. Dyski są sprzedawane z obszernymi zestawami: oprócz nośnika otrzymujemy długie (45 cm dla 2,5” i aż 120 cm dla 3,5”) przewody USB 3.0 służące do podłączenia dysku, instrukcję obsługi i oprogramowanie firmy Seagate przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych. Nośniki posiadają również fabrycznie zainstalowany sterownik NTFS do obsługi w systemie OS X.

Producent udziela 2 lat gwarancji na modele Portable i 3 lat na wersję Desktop. Przed zakupem mogą nas powstrzymać ceny – niestety nowe dyski do najtańszych nie należą. Za model 2,5” zapłacimy nieco ponad 1200 zł, a ceny edycji Desktop zaczynają się od 620 zł za model 3 TB (producent nie podaje ceny modelu 8 TB). Nośniki są bez wątpienia ciekawą opcją, ale co się stanie, jeżeli w jakiś sposób je uszkodzimy? Mechaniczne dyski twarde są bardzo wrażliwe na wstrząsy i upadek nawet z niewielkiej wysokości może oznaczać utratę danych. Choć USB 3.0 jest stosunkowo szybkie, to przy takich pojemnościach i transferze wielu plików zaczyna być niewystarczające. Może jednak chmura jest lepszym rozwiązaniem?

© dobreprogramy
s