reklama

Kupiła na Allegro łódź motorową za złotówkę

Strona główna Aktualności

O autorze

Pisaliśmy

o wyroku jaki zapadł w sprawie aukcji jaka odbyła się w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro. Nabywca wylicytował samochód za cenę znacznie niższą od jego wartości rynkowej. Wystawiający pojazdu wydać nie zamierzał ze względu na cenę, która go nie satysfakcjonowała. Nabywca wytoczył wystawiającemu proces i wygrał. Sąd orzekł, że umowa sprzedaży została zawarta, tym samym wystawiający pojazd ma obowiązek za wylicytowaną cenę pojazd wydać.

Można się było spodziewać, że ten niejako precedensowy wyrok może za sobą pociągnąć lawinę innych spraw. Są rzeczywiście już pierwsze skutki. Jedna z użytkowniczek serwisu wzięła udział w aukcji łodzi motorowej (z opcją "kup teraz" za 41 tys. złotych). Zaczęła licytację od złotówki i ta złotówka wystarczyła aby aukcję wygrać. Oczywiście wystawiajacy nie zamierza łodzi za złotówkę wydać. Sprawa więc trafi do sądu.

Efekty tych wydarzeń są różnorakie, po pierwsze zmniejszy się liczba dowcipnisiów i niepoważnych oferentów w serwisach aukcyjnych, po drugie tego rodzaju sytuacje wpływają korzystnie na transakcje w sieci w ogóle - ich wiarygodność i pewność. Ponadto, to najmniej istotny dla zwykłych Internautów efekt, na pewno korzystnie wpływają na dochody Allegro. W końcu za ustawienie tzw. ceny minimalnej trzeba zapłacić.

Więcej na temat aukcji łodzi i jej konsekwencji przeczytać mozna w artykule Kupiła na Allegro łódź motorową za złotówkę opublikowanym na łamach portalu Gazeta.pl.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama