Kupony na darmową Vistę z nowymi komputerami

Strona główna Aktualności

O autorze

Według informacji serwisu CRN, Microsoft wraz z firmami partnerskimi jest w trakcie przygotowywania akcji Express Program polegającej na udostępnieniu specjalnych kuponów rabatowych dla użytkowników, którzy zakupią w okresie przedświątecznym nowy komputer z systemem Windows XP. Kupon będzie uprawniał do rabatu (nawet do 100%) podczas zakupu systemu Windows Vista pod koniec stycznia przyszłego roku, kiedy to nowy system wejdzie na dobre na rynek.

Kupony będą dodawane do każdego komputera z systemem OEM zakupionego pomiędzy 25 października a 15 marca. Nie wszystkie jednak umożliwią całkowicie darmowy upgrade - nabywcy Windows XP Professional faktycznie będą mogli otrzymać Windows Vista za darmo. Nowi użytkownicy Windows XP Home Edition będą zaś mieli specjalną zniżkę podczas zakupu Windows Vista Home Basic i Home Premium - odpowiednio 49$ i 79$.

Microsoft nie potwierdza oficjalnie szczegółów tych doniesień, jednak nie zaprzecza, że akcja z kuponami jest przygotowywana od dawna. Zaznacza jednak, że trwają dyskusje z partnerami i warunki promocji nie zostały jeszcze ostatecznie określone. Przyczyną powstania idei rabatowych kuponów była zapewne presja, jaką na korporacji wywarli producenci sprzętu - z uwagi na premierę Visty już po okresie świątecznym, z pewnością nie znaleźliby oni tylu klientów, ilu mogą oczekiwać po wprowadzeniu do oferty kuponów.

© dobreprogramy
s