Kurso de Esperanto 4.1.2

Strona główna Windows Edukacja i nauka Inne języki obce
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kurso de Esperanto to multimedialny program do samodzielnej nauki języka Esperanto. Ten jedyny w swym rodzaju język, a zarazem też sposób werbalnej komunikacji pomiędzy wielonarodowymi nacjami jest pewnego rodzaju "drogą na skróty" we wzajemnym porozumiewaniu się. Co prawda język ten odszedł już praktycznie do lamusa, ale jego zwolenników traktujących go chociażby jako ciekawostkę czy też hobby, po dziś dzień nie brakuje na całym świecie.

Kurso de Esperanto tworzy pewien rodzaj kursu składającego się z 12 lekcji, gdzie pierwszych 7 obejmuje wymowę wraz z ćwiczeniami ze słuchu, a 5 kolejnych głównie ćwiczenia z rozumienia tekstów. O postępie i wyniku naszej nauki możemy dowiedzieć się podchodząc do końcowego egzaminu, który obejmuje swym zakerem materiał zgromadzony na wszystkich 12 lekcjach.

Uwaga!

Przez rozpoczęciem nauki zaleca się dokonać konfiguracji programu, która polega na wyborze języka, którego będziemy używać w trakcie nauki oraz czcionki zawierającej esperanckie litery. Autor przygotował również kilka cennych uwag dla rozpoczynających naukę języka Esperanto.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #12 03.08.2016 21:38

Niestety język bardzo słabo rozpowszechniony, ale zawsze znajdzie się grupka zapaleńców, która będzie chciała z niego korzystać.

  #11 27.02.2014 21:12

Pan Robert K-ski de Ełteeno jak sądzę.... 8^).... wie, co pisze. W końcu lata po całym świecie na tym esperanto od dziesięcioleci.

  #10 27.02.2014 21:05

Prawda - do etapu A2 wystarczy pół roku po 2 godziny tygodniowo i nie ma wyjątków. Nawet tryb łączący przy francuskim subjonctif czy kastylijskim subjuntivo da się lubić. Słownictwo jest generalnie wspólne dla zlatynizowanych zwrotów międzynarodowych - łatwo odgadnąć co to vidi, kompreni czy fini...w krajach romańskich, łagodnie ujmując nie znających angielskiego esperanto to niezła proteza by się dogadać. Esperanto ma jakby dwa biegi - ten ogólny służy prostej i łatwej komunikacji. Ten drugi - korzysta z bogactwa języków środka - vide słowa okcytańskie - z języka między francuskim, hiszpańskim i włoskim. Dużo polskich struktur - w końcu u nas się toto narodziło. Melodia esperanta się zmienia - coraz bardziej przypomina on włoski.

Warto spróbować a szybko zaczyna się mówić. No i w internecie to jest język numer dwa.

  #9 27.02.2014 20:43

Całkiem spory ten lamus z esperantem....8^). Angielski w USA coraz szybciej przegrywa bo na jedno białe dziecko /White, non-Hispanics/ jest naścioro dzieci określanych jako Hispanics.... po grece i aramejskim, łacinie, okcytańskim, francuskim i na angielski przychodzi kryska. Esperanto w Chinach i Azji, w Turcji, na Węgrzech czy Ameryce Łacińskiej spokojnie poszerza zakres stosowania, zwłaszcza dzięki internetowi. Niestety - sam się dialektalizuje... ale gdzie mu z tą wadą do fazy zdialektalizowania w jakiej jest angielski..../"murzyński" vs australijski z interioru..../ Esperantyści to trochę jak masoneria, różokrzyżowcy, luncheon clubs albo YMCA - są w każdym większym mieście na świecie i samideano może zawsze liczyć na braci w idei....Chiński putonghua nie nadaje się na język światowy, jest zbyt trudny - stąd przyszłość należy w obszarze języków fleksyjnych do castillano a w obszarze pozostałych rola esperanto stale się zwiększa - rośnie liczba esperantystów. W Polsce tylko spadło - w końcu nie jest już potrzebne jako "podkładka" do dostania paszportu....8^)

  #8 08.09.2008 22:25

Robert, to dobreprogramy. nie wymagaj wiele od redakcji.

  #7 13.05.2008 22:17

Do operatora i nie tylko
Po pierwsze proszę o poprawienie błędu w opisie programu. Na końcu jest"esparanto"
Po drugie to proszę nie pisać że esperanto odeszło do lamusa. Co Pan wie o esperancie? Podejrzewam że prawie nic. Aby pisać komentarz który ma być objektywny trzezba wykazać się znajomością tematu- choćby minimalną. Katalog wydawnictw esperanckich dostępnych w siedzibie (UEA także przez internet) - Światowego Związku Esperantystów) w Roterdamie ma około 5000 tys pozycji a pełen słownik esperanta PIV wydawany i uaktualniany co dwa lata ma wygląd encyklopedii. Czy to tylko hobby? Zapraszam do wpisania w google hasła esperanto i na przyszłoroczny światowy kongres esperancki który odbędzie się w Białymstoku. Wikipedia też ma wersję esperancką a niektóre wasze programy mają wersje esperanckie np Scribus. Esperanta można też nauczyć się w sieci np na http://www.lernu.net Pozdrawiam wszystkich niedowiarków Robert z Łodzi

  #6 08.05.2008 16:32

Ciekawy język przypomina mi hiszpański :) Łatwo i szybko można się go nauczyć Polecam :D

  #5 02.03.2007 10:57

Bardzo dobry program do nauki tego mało docenianego ale świetnego i prostego języka. Polecam.

  #4 22.10.2006 18:11

juz sciagam i biore sie za nauke. szukalem tego cale zycie.

  #3 28.03.2006 19:50

.. ma się jak do tego programu?

  #2 21.01.2006 10:23

No genialny, prawdziwy filantrop !!

  #1 20.01.2006 05:05

Może by taki program przerobić na kurs nauczania języka bezrbotnego :D
W pierwszej części berobotny wykluczył by sam siebie,bo bezrobotny NIEoracuje, a tu musi jeszcze program ustawić(czynność=praca) po wykluczeniu się bezrobontego zalicza sie jako już nieistniejącego(czas poświęcony na naukę wystarczy ddo zagłodzenia niejednego śmiałka) więc skoro bezrobotny znika to spada bezrobocie... Wiem genialny plan. (Info dla gmin,niech państwo skierują się do strony http://www.bebbezrobotnych.fanatycy.com tam zgromadziłem wskazówki dot. znikających ludzu[niekonieczie bezrobotnych...])