r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kwietniowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

Microsoft w kwietniu wydał osiem biuletynów zabezpieczeń. Pięć z nich oznaczono jako krytyczne. Pozostałe noszą oznaczenia oznaczenia "ważne" i "umiarkowane".

Wszystkie krytyczne biuletyny opisują problemy mogące pozwolić na zdalne wykonanie kodu. Pierwszy krytyczny biuletyn MS09-010 dotyczy usterki w WordPad i Office Text Converters, MS09-013 opisuje lukę w Windows HTTP Services, MS09-011 poświęcony jest problemowi w DirectShow będącego częścią silnika DirectX, natomiast MS09-009 to aktualizacja zabezpieczeń Microsoft Office Excel. Ostatni krytyczny biuletyn z kwietniowej odsłony to MS09-014, skumulowana poprawka zabezpieczeń do przeglądarki Internet Explorer.

Spośród ważnych biuletynów, MS09-012 rozwiązuje problem w jądrze systemu Windows pozwalający na podniesienie uprawnień, zaś MS09-016 dotyczy usterki w oprogramowaniu ISA Server i Microsoft Forefront Edge Security, która może pozwolić na atak typu odmowa usługi. Ostatnia, ósma poprawka - MS09-015 - eliminuje problem w funkcji Windows SearchPath, a poziom jej ważności został ustalony na "umiarkowany".

Wydanie kolejnych biuletynów zabezpieczeń przypada na wtorek 12 maja, zaś ich zapowiedź - na czwartek 7 maja.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.