Kwiz z palcem na mapie, czyli Google prezentuje grę Smarty Pins

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeżeli często łapaliście się na tym, że szukając w Google Maps jakiegoś miejsca, by móc się tam udać, po chwili przyglądaliście się pobliskim okolicom, aby już za moment na pomniejszeniu ogarniać ciekawskim wzrokiem jeszcze odleglejsze tereny, to w sumie nie wiecie nawet, że mamy podobne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Firma Google postanowiła uatrakcyjnić nam niecodzienne hobby wprowadzając do swych map grę przeglądarkową Smarty Pins. Dzięki niej dowiecie się wielu interesujących faktów o różnorakich miejscach z całego świata. Podszlifujecie równocześnie język angielski.

Niestety, ale zabawa nie jest na chwilę obecną dostępna po polsku, niemniej to kwiz ze zrozumiałymi, nieskomplikowanymi w formie pytaniami, więc podstawy angielskiego wystarczą do brania w nim udziału, a i nowe słówka przecież do głowy przy okazji wpadną. Rozgrywka opiera się na wskazywaniu pinezką miejsca na mapie, które stanowi odpowiedź na zadane akurat pytanie. Gracz dostaje do dyspozycji pulę kilometrów. W zależności, o ile kilometrów pomyli się pinezką, o tyle się ona uszczupli. Pulę da się odrobić szybko i poprawnie odpowiadając na pytania, bo to oznacza bonus czasowy.

Znajomością tematu możemy wykazać się w jednej z kilku kategorii. Są zagadnienia wybrane, sztuka i kultura, nauka i geografia, sport i gry, szeroko rozumiana rozrywka oraz historia i bieżące wydarzenia. Zabawa trwa do momentu, kiedy nie wyczerpią nam się kilometry albo po prostu sami nie postanowimy zrezygnować z dalszej gry. Dla ułatwienia Smarty Pins wyświetla podpowiedź do pytania, kiedy upłynie czas na bonus.

Rozgrywkę umilają proste, sympatyczne animacje oraz humorystyczne wypowiedzi w stronę grającego. Czasem trudno namierzyć konkretny punkt na mapie, zwłaszcza jeżeli chodzi o dzielnicę czy nawet coś mniejszego, jednak wtedy w przypadku mniej więcej tylko poprawnego umieszczenia pinezki nie traci się znowu zbyt wielu kilometrów. Większość pytań, z którymi miałem dotąd do czynienia, dotyczyła niemniej miast.

© dobreprogramy
s