LEGO Wolf3D

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Legenda Wolfensteina 3D podtrzymywana jest na wiele sposobów. Jeden z nich to oczywiście fanowskie hołdy klasykowi, bezpłatne gry niezależne, które z użyciem nowych technik opowiadają doskonale znaną historię z kultowej strzelanki. Tutaj mogą wciąż pojawić się nie lada zaskoczenia i projekt LEGO Wolf3D jest właśnie jednym z nich. William Blazkowicz bierze się za nazistów w świecie popularnych klocków.

Trzeba od razu wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to mimo wszystko propozycja dla dzieci. Chociaż w rolach głównych występują figurki wrogów czy psów, są także ślady krwi, a w korytarzach w dalszym ciągu wiszą flagi faszystów. Mamy do czynienia ponownie z bezkompromisową produkcją FPS, tylko w innych realiach graficznych. Odmiana wychodzi legendzie na dobre. Świetnie znane etapy z miłą chęcią odkrywa się na nowo.

Wszystkie obiekty 3D oraz tekstury zamieniono na ich klockowe odpowiedniki. W podłodze wyraźnie widać kółeczka do podczepiania elementów, drzewka są z plastiku, w celach za kratami spoczywają ludki kościotrupy. Poziom wyzwania jest dosyć wysoki, bo nieprzyjaciele są celni i agresywni. Do tego dochodzą bossowie, z większą siłą ognia. Ostatecznie pierwsze wrażenie może mocno zmylić, ale zagrać warto.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!