reklama

LG Optimus G Pro oficjalnie w Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

LG po sporym zainteresowaniu i dobrych rezultatach sprzedaży smartfona Optimus G Pro w Stanach Zjednoczonych i w Azji, zapowiedziało rozszerzenie oferty na inne rynki. Na dniach topowy model koreańskiej firmy trafi między innymi do Europy. Pierwszym krajem Starego Kontynentu, w którym zadebiutuje sprzęt, będą Włochy.

Smartfon Optimus G Pro to spora konstrukcja, z 5,5-calowym ekranem IPS, wyświetlającym rozdzielczość Full HD, oferującym zagęszczenie pikseli na poziomie 400 ppi. Za obliczenia w tym modelu jest odpowiedzialny wydajny czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 600, taktowany częstotliwością 1,7 GHz wspomagany przez układ graficzny Adreno 320 i 2 GB pamięci operacyjnej. Do dyspozycji użytkownika jest także 32 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować kartą microSD. Oprócz tego model Optimus G Pro posiada dwa moduły foto-wideo, 13-megapikselowy umieszczony z tyłu obudowy i 2,1-megapikselowy na froncie. Całość zasilana jest z akumulatora o pojemności 3140 mAh, który mieści się w obudowie o wymiarach 150,2×76,1×9,4. Smartfon z powyższą specyfikacją waży 160 gramów.

W modelu Optimus G, LG nie zapomniało o najnowszych standardach komunikacji bezprzewodowej NFC i LTE. Ciekawostką jest, że model LG Optimus G Pro otrzymał prestiżową nagrodę World Summit 2013 za najlepsze urządzenie obsługujące łączność LTE.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić