r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LG dotrzymuje słowa, pozwala odblokować smartfony

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Niektórzy zdążyli już zwątpić, ale LG jednak dotrzymuje słowa. Po ponad roku oczekiwania właściciele smartfonów LG otrzymali oficjalne narzędzia, pozwalające odblokować bootloader urządzenia, a w konsekwencji także instalować na nim alternatywne oprogramowanie. Na razie tylko jednego modelu.

Możliwość odblokowania oprogramowania, które uruchamia system operacyjny, firma LG obiecywała przy okazji premiery modelu G3. W końcu słowa dotrzymała… mniej-więcej. Na stronach pomocy pojawiły się instrukcje opisujące proces odblokowania bootloadera, ale nie modelu G3, a G4 na rynek europejski (H815).

Proces odblokowywania opisany przez producenta nie jest łatwy – obejmuje podanie firmie LG adresu e-mail i korzystanie z konsolowych narzędzi deweloperskich. Zanim do niego przystąpimy, musimy przebrnąć przez długą listę obostrzeń i ograniczeń. Przede wszystkim LG nie zamierza obejmować urządzenia po odblokowaniu gwarancją. Ponadto należy spodziewać się, że urządzenie może przestać działać, będzie niebezpieczne i może zrobić użytkownikowi krzywdę, może zachowywać się inaczej niż wcześniej i nie będzie dostawać aktualizacji producenta. Ponadto LG przestrzega przed niedziałającym DRM i wirusami, których pełno w alternatywnym oprogramowaniu, a które mogą wykraść dane i narazić użytkownika na straty finansowe. Należy też pamiętać, że proces ten jest nieodwracalny i nie warto przez niego przechodzić bez wyraźnej potrzeby.

r   e   k   l   a   m   a

W artykule widnieje informacja, że niebawem kolejne modele urządzeń LG zostaną dodane do listy przyjaznych deweloperom. Kiedy to będzie i jakie smartfony na niej zobaczymy, na razie nie wiadomo. Wciąż brak informacji o G3, który przecież miał mieć możliwość odblokowania bootloadera jako pierwszy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.