r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LG: największa w Europie fabryka baterii do elektrycznych aut pod Wrocławiem

Strona główna AktualnościSPRZĘT

LG rozpoczęło właśnie budowę największej w Europie fabryki, w której produkowane będą akumulatory litowo-jonowe przeznaczone do napędzania samochodów elektrycznych. I pewnie pominęlibyśmy tę wiadomość, gdyby nie fakt, że kamienie węgielne wmurowano w Biskupicach Podgórnych. To właśnie w Polsce będzie się bowiem produkować ponad 100 tys. baterii rocznie.

Jak można przeczytać na stronach Ministerstwa Rozwoju, koreańska korporacja do 2018 roku planuje zainwestować w rozwój zlokalizowanej w Polsce fabryki 1,3 mld złotych. Tym samym w Biskupicach stanie jedna z czterech fabryk, które ogółem będą w stanie wyprodukować co najmniej 280 tys. baterii rocznie. Ung Beom Lee, szef LG Chem z wyjątkowym entuzjazmem podchodzi do inwestycji w Polsce:

Chcemy sprawić, by polska fabryka stała się mekką produkcji baterii do samochodów elektrycznych na cały świat.

Zakład będzie w produkcji w dużej mierze samowystarczalny – powstawać będą w nim całe komponenty przeznaczone do samochodów elektrycznych, dzięki którym pojazdy będą miały zasięg do 320 km. W inauguracji prac nad polską fabryką LG wzięli udział także przedstawiciele branży stricte motoryzacyjnej, między innymi Audi, BMW, Porsche czy Renault.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście inwestycja pociągnie także za sobą utworzenie nowych miejsc pracy na różnych szczeblach. Ogółem w zlokalizowanej w Biskupicach Podgórnych ma zostać zatrudnionych 700 osób, zaś obecny przy wmurowaniu kamienia węgielnego wicepremier Morawiecki powiedział, że fabryka ta będzie szansą dla polskich inżynierów, by przekuwać swoją wiedzę w zaawansowane technologicznie produkty.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.