r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LG planuje pozwać Samsunga o śledzenie spojrzenia na smartfonie

Strona główna Aktualności

Tego można było się spodziewać. Jeśli firma prezentuje jakiś wynalazek dzień przed premierą flagowego produktu konkurencji, wiedz, że coś się dzieje. LG ma dość etykietki „drugiego w Korei Południowej producenta smartfonów”.

Funkcja śledzenia wzroku (konkretnie Smart Video — zatrzymywanie odtwarzanego filmu, kiedy użytkownik nie patrzy) dla LG Optimusa G Pro została zapowiedziana krótko przed premierą Galaxy S4, który ma również taką możliwość, ale nazywa ją Smart Pause. Pośpiech LG można wytłumaczyć tylko przygotowaniami do wejścia na wojenną ścieżkę — aktualizacja dla Optimusa pojawi się w kwietniu — w tym samym czasie, kiedy Galaxy S4 będzie docierał do sklepów. W ciągu ostatniego roku LG i Samsung walczyli dość ostro, co było widać na kolejnych targach i pokazach — a to ścigali się w produkcji wielkich telewizorów, a to kombinowali, kto bardziej wygnie ekran i oczywiście każdy z nich twierdził, że jego produkt jest pierwszy i jedyny na Świecie. Niektóre urządzenia robione „na pokaz” nawet nie weszły do sprzedaży. W międzyczasie procesowali się o kolejne technologie związane z budową wyświetlaczy i reklamy lodówek (większość spraw załatwiają ugodami).

LG twierdzi, że w 2005 i 2009 roku zgłaszał patenty, o których naruszenie podejrzewa Samsunga, i teraz zamierza zbadać, czy najnowszy Galaxy istotnie to robi. Samsung oczywiście twierdzi, że wykorzystuje swoje własne technologie i metody na śledzenie wzroku użytkownika opracował sam.

r   e   k   l   a   m   a

Z takim zachowaniem już nie raz mieliśmy do czynienia. Najbardziej jaskrawym przykładem jest chyba GooPhone, który pokazał kopię iPhone'a 5 na dzień przed premierą oryginału Apple'a i zamierzał ruszyć do sądu z pozwem o kopiowanie zastrzeżonych w Chinach wzorów. Jednak w sprawie Samsunga i LG nie jest wcale oczywiste, kto od kogo kopiuje i kto pierwszy miał patent.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.