LG przedstawia Tab Book 11 – potwora z i5 i Androidem na pokładzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Po prezentacji ostatnich flagowców można by dojść do wniosku, że wyścig zbrojeń na rynku urządzeń z Androidem powoli zwalnia. Nic bardziej mylnego, co właśnie pokazuje LG rzucając w stronę innych producentów bardzo ciężką rękawicę. Najnowsza hybryda tej firmy będąca połączeniem tabletu i netbooka to prawdziwe monstrum wydajnościowe, które może rozłożyć na łopatki sprzęt wyposażony w bardzo mocne Snapdragony z rodziny 800. Poznajmy najnowszego Tab Booka 11.

Model ten został oznaczony numerem 11TA740 i co ciekawe, posiada taką samą specyfikację jak podobny sprzęt przygotowany z myślą o systemie Windows 8.1. Jako że oprogramowanie Microsoftu ma większe wymagania, to musiało skończyć się stworzeniem czegoś, co w klasie Androidów będzie urządzeniem bardzo wydajnym. Tablet posiada spory, bo mierzący aż 11,6” ekran o rodzielczości Full HD (1920x1080 px). W środku znajduje się niskonapięciowy procesor Intel Core i5-4200U z rodziny Haswell o taktowaniu 1,6 GHz (2,6 GHz w trybie Turbo) i 3 MB pamięci cache. Choć jednostka ma tylko dwa rdzenie, obsługuje technologię Hyper-Threading i dzięki temu może pracować jednocześnie nad czterema wątkami. Do tego dochodzi aż 4 GB pamięci RAM, oraz karta graficzna w postaci układu Intel HD Graphics 4400. Miejsca na dane nie zabraknie, bo oprócz slotu na karty microSD hybryda posiada wewnętrzny dysk SSD o pojemności aż 128 GB. Będzie szybko, bardzo szybko.

Urządzenie posiada ponadto dwa złącza USB 3.0, oraz HDMI. Nie wiadomo nic na temat aparatu, producent o nim nie wspomina. Za pracę będzie odpowiadał Android 4.2.2 Jelly Bean, który według producenta ma być aktualnie najlepszym wyborem przy użyciu platformy Intela. Na działanie raczej nie będzie można narzekać, bo choć KitKat ma mniejsze wymagania, taka specyfikacja powinna zagwarantować w pełni płynną pracę nawet z wieloma bardzo ciężkimi aplikacjami jednocześnie. Na uwagę zasługują także dosyć kompaktowe wymiary i waga tej hybrydy: 286 x 192 mm, 16,7 mm grubości i tylko 1,05 kg. To niewiele jak na tego typu sprzęt i nadal można mówić o urządzeniu bardzo mobilnym, do tego oferującym bardzo wysoką wydajność.

Choć urządzenie fabrycznie pracuje pod kontrolą Androida, aż prosi się o zainstalowanie innego systemu operacyjnego, takiego jak popularne dystrybucje Linuksa. Póki co nie wiadomo, czy sprzęt będzie na to pozwalał. Nieznane są również ceny nowego Tab Booka i jego dostępność na rynkach innych niż koreański. Wątpliwe, aby LG posiadając w ofercie takiego mocarza zdecydowało się ograniczyć jego sprzedaż tylko do swojego rodzimego rynku. Choć taka moc w przypadku Androida będącego nastawionego na konsumpcję może wydawać się niepotrzebna, chętni na pewno się znajdą.

© dobreprogramy
s