LG zapowiada rzutnik CineBeam Laser 4K. Wystarczy mu 20 cm do ekranu

Strona główna Aktualności
LG CineBeam Laser 4K
LG CineBeam Laser 4K

O autorze

Decyzja „telewizor czy projektor” jest wciąż aktualna w wielu salonach, ale ze względu na różne czynniki, zwykle wygrywa telewizor. Jednym z nich jest rozmiar pomieszczenia i potrzeba montowania projektora w odpowiedniej odległości od ekranu. Można jednak cieszyć się ogromnym obrazem w niewielkim pokoju. Zapowiedziany właśnie projektor LG CineBeam Laser 4K można postawić nawet nawet 8 cm od ekranu lub ściany.

LG już od kilku lat wychodzi naprzeciw klientom, którzy chcą cieszyć się ogromnym obrazem w niewielkim pokoju. Odpowiedzią na te potrzeby są projektory ultrakrótkiego rzutu, na przykład prezentowany w 2015 roku kompaktowy MiniBeam. Bardziej zaawansowany CineBeam z początku 2018 roku (HU80K) roku zdobył uznanie dzięki uniwersalności (projekcja na ścianę bądź sufit) i sporej elastyczności.

Na początku 2019 roku podczas targów CES będziemy mogli zobaczyć nowy model z rodziny CineBeam (model HU85L). Podobnie jak poprzednik, projektor ten będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości 4K z użyciem laserowego źródła światła o jasności 2500 ANSI lumenów. Nie będzie jednak tak przenośny i elastyczny, za to świetnie sprawdzi się w miejscu telewizora. By wyświetlić obraz o przekątnej mierzącej 90 cali wystarczy postawić go 8 cm od ściany. By uzyskać obraz o przekątnej 120 cali potrzeba będzie niecałych 20 cm. Konstrukcja będzie kompaktowa i bardzo przyjazna, dzięki czemu projektor ten idealnie sprawdzi się w małych pokojach. Ewentualne niedoskonałości geometrii będzie można poprawić z użyciem 12-punktowej regulacji keystone.

LG CineBeam Laser 4K zostanie wyposażony w gniazdo ethernetowe, złącza HDMI i gniazdo USB, a także moduł WiFi. Oprogramowanie pozwoli na obsługę różnych platform VoD, zostanie też wyposażone w sterowanie głosowe i przetwarzanie mowy naturalnej z użyciem sztucznej inteligencji LG ThinQ. Producent obiecuje, że będziemy mogli powiedzieć na przykład „wyłącz projektor po końcu tego filmu” albo „znajdź na YouTube filmy o jodze”. Ponadto do projektora dostaniemy świetny pilot Magic Remote z podświetlanymi przyciskami i obsługą gestów.

CineBeam Laser 4K będzie prezentowany na targach CES, ale jeszcze nie poznaliśmy jego ceny ani dostępności. Raczej nie będzie to tani sprzęt, ale na pewno jest wart uwagi.

© dobreprogramy
s