LSD sprawdzi Vistę

Strona główna Aktualności

O autorze

Polska grupa LSD (Last Stage of Delirium) wykona testy penetracyjne Windows Vista.

Tak się złożyło, że znów mamy newsa o Polakach testujących bezpieczeństwo Visty. Grupę LSD być może nie wszyscy pamiętają ale na pewno każdy słyszał o robaku Blaster, który w 2003 roku siał spustoszenie wśród komputerów z systemem Windows. To właśnie członkowie LSD wykryli dziurę w RPC (Remote Procedure Call), która została później wykorzystana do napisania wirusa i przeprowadzenia wielu włamań. Potem wspólnie z Microsoftem pracowali nad poprawką.

Teraz też pomogą gigantowi z Redmond. Korporacja zaprosiła ich aby możliwie jak najdokładniej przejrzeli kod źródłowy nowego Windowsa i znaleźli jak najwięcej dziur i problemów z bezpieczeństwem. LSD będzie też mieć łatwy dostęp dokumentacji, grup produktowych i inżynierów zajmujących się zabezpieczeniami.

Oprócz LSD testować bezpieczeństwo Windows Vista w Redmond będą także inni specjaliści od zabezpieczeń, których Microsoft ściąga z całego świata.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza