r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LUCiD 1.0.5

Strona główna Mac Grafika Narzędzia dla fotografów

Lucid to program do szybkiego poprawiania zdjęć, który zapewnia podobne możliwości co wtyczka do Photoshopa Perfectly Clear, ale działa samodzielnie i jest prostszy w użyciu.

Galeria programu

Interfejs programu Lucid jest bardzo prosty. Po przeciągnięciu zdjęcia do głównego okna (lub otwarcia go z biblioteki zdjęć systemu) można wykorzystać jedno z ośmiu predefiniowanych ustawień, mających poprawić jakość obrazu. Można oczywiście użyć kilku po sobie, na przykład najpierw usunąć szum, potem poprawić twarz modelki, a na koniec podnieść jaskrawość barw.

Do dyspozycji mamy tu dwa filtry retuszujące portrety (niestety nie radzą sobie jeśli na zdjęciu widać więcej niż jedną twarz), ustawienia wydobywające szczegóły, usuwające szum, rozświetlające zdjęcie, rozjaśniające cienie, usuwające zabarwienie sztucznego światła oraz poprawiające zdjęcia krajobrazowe.

Niektóre modyfikacje można także wprowadzać ręcznie. W drugiej karcie z narzędziami znajdziemy suwaki do sterowania ekspozycją, jaskrawością barw, odszumianiem, zabarwieniem, a także osobny zestaw do retuszu portretów. Można tu precyzyjnie ustawić poziom wybielenia zębów, wygładzenia skóry, rozjaśnienia cieni pod oczami i tym podobnych zmian. Często jednak zupełnie wystarczy to, co ze zdjęciem może zrobić automat.

Lucid pozwala pracować ze zdjęciami zapisanymi w popularnych formatach rastrowych (JPG, TIFF), nie jest w stanie otwierać RAW-ów.

Wersja próbna programu działa przez miesiąc.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.