r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Łamanie haseł WiFi kartą graficzną

Strona główna Aktualności

Możliwości współczesnych kart graficznych są już na tyle duże, że można ich użyć w zastosowaniach wymagających tradycyjnie dużych mocy obliczeniowych. Wśród takich zastosowań znalazło się ostatnio łamanie haseł sieci bezprzewodowych.

Rosyjska firma Elcomsoft, znana zapewne wielu naszym Czytelnikom z licznych łamaczy haseł, wypuściła najnowszą wersję oprogramowania ElcomSoft Distributed Password Recovery, które pozwala wielokrotnie przyspieszyć łamanie haseł do sieci WiFi zabezpieczonych protokołami WPA i WPA2. Jest to możliwe dzięki procesorom graficznym kart Nvidia, które mogą wykonać setki miliardów stałoprzecinkowych operacji na sekundę. W przypadku zwykłego laptopa z GeForce 8800M lub 9800M przyspieszenie jest 10-15 krotne a przy użyciu w desktopie dwóch lub więcej kart GTX 280 nawet 100 krotne. Przy tym do złamania hasła wymagane jest przechwycenie zaledwie kilku pakietów. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia przeprowadzenie łamania na tysiącach komputerów jednocześnie, co czyni sieci bezprzewodowe łatwymi do włamania, szczególnie jeśli są używane łatwe, statyczne hasła.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.