Łamanie zabezpieczeń proste jak wciśnięcie klawisza

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny raz skomplikowane zabezpieczenie antypirackie okazało się łatwe do złamania. Wystarczy wcisnąć PrintScreen.

Wytwórnie z Hollywood wprowadziły na nośnikach Blu-ray i HD DVD zabezpieczenie antypirackie Advanced Access Content System (AACS). Dane przez cały czas są przesyłane w postaci zaszyfrowanej, nawet pomiędzy kartą graficzną a monitorem podłączonym przez cyfrowe złacze DVI. Wykorzystano do tego technologię High Bandwidth Digital Content Protection (HDCP).

Okazuje się jednak, że dane nie są aż tak dobrze chronione. Magazyn komputerowy c't odkrył, że pierwsze wersje odtwarzaczy WinDVD przeznaczone dla niektórych modeli notebooków pracujących pod Windows XP umożliwiały wykonywanie zrzutów ekranu w pełnej rozdzielczości. Wystarczy wcisnąć PrintScreen aby pobrać ramkę filmu. Oczywiście można to zrobić programowo i zripować w ten sposób cały film.

Toshiba przyznała, że błąd istnieje i wydała zaktualizowane wersje odtwarzacza i sterowników do karty graficznej. Z drugiej strony nie zostanie zmieniony klucz AACS, co blokowałoby możliwość korzystania z pierwszej wersji WinDVD.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji