r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LanguageTool 3.6 dla LibreOffice i OpenOffice

Strona główna Windows Biuro Inne programy biurowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit) zabezpiecz pobieranie

LanguageTool to dodatek do LibreOffice'a i OpenOffice'a, pozwalający korzystać z otwartych narzędzi korektorskich LanguageTool.org. Dzięki temu można sprawdzić gramatykę, interpunkcję i znaleźć wiele błędów, których nie wychwyci tradycyjny słownik.

Galeria programu

LanguageTool pozwala sprawdzić pisownię słów, znajduje rusycyzmy, pleonazmy, kontroluje pisownię małą i wielką literą, znajduje wiele typów błędów gramatycznych i interpunkcyjnych, leksykalnych, błędy odmiany wyrazów, polskie normy typograficzne i wiele innych. W ustawieniach rozszerzenia można znaleźć szczegóły i ewentualnie wyłączyć możliwość wyszukiwania konkretnych błędów.

LanguageTool świetnie integruje się z wbudowanym sprawdzaniem pisowni, podkreśla błędy na niebiesko

LanguageTool obsługuje język polski, angielski, niemiecki i wiele innych – w sumie jest ich powyżej 20. W ustawieniach rozszerzenia można także podać ścieżkę do katalogu n-gramów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Najlepsze dodatki do LibreOffice, nie tylko dla studenta (2016)

54
OPROGRAMOWANIE 21.09.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

OpenOffice i LibreOffice królują wśród bezpłatnych pakietów biurowych. Choć są często krytykowane, liczby nie kłamią – to najczęściej pobierane pakiety biurowe w naszej bazie programów. Ponieważ zbliża się rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego, przygotowałam zestawienie dodatków do tych pakietów. Myślałam głównie o studentach kierunków technicznych, ale znajdzie się tu też coś dla uczniów i zwykłych użytkowników. Przegląd przygotowałam korzystając z LibreOfficea, ale dodatki są uniwersalne i większość z nich będzie działać także z Apache OpenOffice. Jak instalować rozszerzenia? Przede…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.