LanguageTool 4.0 dla LibreOffice i OpenOffice

Strona główna Windows Biuro Inne programy biurowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

LanguageTool to dodatek do LibreOffice'a i OpenOffice'a, pozwalający korzystać z otwartych narzędzi korektorskich LanguageTool.org. Dzięki temu można sprawdzić gramatykę, interpunkcję i znaleźć wiele błędów, których nie wychwyci tradycyjny słownik.

LanguageTool pozwala sprawdzić pisownię słów, znajduje rusycyzmy, pleonazmy, kontroluje pisownię małą i wielką literą, znajduje wiele typów błędów gramatycznych i interpunkcyjnych, leksykalnych, błędy odmiany wyrazów, polskie normy typograficzne i wiele innych. W ustawieniach rozszerzenia można znaleźć szczegóły i ewentualnie wyłączyć możliwość wyszukiwania konkretnych błędów.

LanguageTool świetnie integruje się z wbudowanym sprawdzaniem pisowni, podkreśla błędy na niebiesko

LanguageTool obsługuje język polski, angielski, niemiecki i wiele innych – w sumie jest ich powyżej 20. W ustawieniach rozszerzenia można także podać ścieżkę do katalogu n-gramów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 18.12.2017 18:45

Całkiem niezły dodatek, ale go nie używam bo wymaga javy.

Bander zwierz   9 #2 07.09.2017 23:25

@Zymaniek60: "Czy LanguageTool w dziale Programy dla pisarzy i w dziale Inne programy biurowe to to samo narzędzie?"

Oczywiście że tak. Producent też jest ten sam - LanguageTool, o czym można się przekonać na stronie z rozszerzeniami ThDocFound: https://extensions.libreoffice.org/extensions/languagetool
Jedyny problem polega na tym, że PT Redakcja już dawno straciła kontrolę nad tym, co gdzie się tu znajduje i czy w ogóle gdzieś jest.

A tak przy okazji: na stronie producenta tego rozszerzenia można sprawdzić dowolny tekst online, pobrać wtyczki do przeglądarek www, a także ściągnąć samodzielny program do wykorzystania na PC.
https://languagetool.org/pl/

Autor edytował komentarz w dniu: 07.09.2017 23:31
Zymaniek60   6 #1 13.03.2017 22:47

Czy LanguageTool w dziale Programy dla pisarzy i w dziale Inne programy biurowe to to samo narzędzie?. Bo i opis nieco inny i aktualna wersja z innego dnia, i oceny inne a także ilość pobrań!!. Może by się to dało ujednolicić???

Autor edytował komentarz w dniu: 13.03.2017 22:55